Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All BLEDI BARDHI All 211,700.00 4 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Shtepia e pleqeve Tirane (3535) BLEDI BARDHI Tirane 50,000 2014-05-14 2014-05-15 5910250772014 Uje 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE bl uje me bot urdh 12.3.2014 pv emergj 12.3.2014 ft 21 dt 12.3.2014 s 006934
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) BLEDI BARDHI Tirane 100,000 2014-02-06 2014-02-06 1110251132014 Unspecified 600 qendra komb viktimave dhunes detyrime te viteve te meparshme sipas udh miremb lyerje godine up 74/4 dt 12.04.2012 pv 3 dt 12.04.2012 pv 4 dt 12.04.2012 fat 178 dt 12.04.2012 sr0002178
  Shtepia e pleqeve Tirane (3535) BLEDI BARDHI Tirane 34,200 2014-01-28 2014-01-28 1510250772014 Unspecified 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE BLERJE GASZ UR PR NR 5 DT 9.1.2013 PV. 3.4 DT 14.1.2013 FH NR 9 DT 14.1.2013 F.TAT NR 17 DT 14.1.201 SER. 00021823
  Shtepia e pleqeve Tirane (3535) BLEDI BARDHI Tirane 27,500 2014-01-28 2014-01-28 1610250772014 Unspecified 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE RIPARIM FRIORIFERESH PV EMERGJ DT 22.8.2013 UR PR. NR11 DT 22.8.2013 F NR 41 DT 22.8.2013 SER. 006933
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >