Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All BILBIL MUHAMETANJI All 102,190.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Berat (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,140 2014-12-30 2014-12-31 77021020012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.03.12.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 7,750 2014-07-11 2014-07-14 6621020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature nr 14.dt.11.07.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 34,000 2014-06-11 2014-06-16 5821020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ndermarja e rruge trotuareve berat lik fat qershor 2014 materiale
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 16,200 2014-04-24 2014-04-25 3921020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature 11.dt.21.04.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 15,900 2014-04-24 2014-04-25 3921020042014. Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature 11.dt.21.04.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,600 2014-04-10 2014-04-11 9021020032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ndermarrja Gjelberimit 2102003 likujdim fature nr 15.dt.02.04.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,600 2014-04-10 2014-04-11 9121020032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ndermarrja Gjelberimit 2102003 likujdim fature nr 8.dt.26.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >