Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA All 3,665,691,348.00 5,637 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qarku Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 207,935 2014-12-30 2014-12-31 54920420012014 Udhetim jashte shtetit keshilli i qarkut berat djeta sherbimi
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,039,980 2014-12-31 2014-12-31 94721090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 7,220 2014-12-30 2014-12-31 710100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PERPLATON PEPA
  Komuna Kodovjak (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 100,000 2014-12-31 2014-12-31 33324310012014 Udhetim i brendshem 2431001 Djeta Komuna Kodovjat
  Komuna Kodovjak (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 321,000 2014-12-30 2014-12-31 32924310012014 Pagese paaftesie 2431001 Shperblime paaftesia Komuna Kodovjat
  Komuna Pishaj (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 54,000 2014-12-30 2014-12-31 59224300012014 Pagese paaftesie Shperblim invalitesh Komuna Pishaj Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 2,800 2014-12-30 2014-12-31 50510130692014 Udhetim i brendshem 1013069 Djeta Engjell Bici nga Spitali Gramsh
  Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 34,650 2014-12-30 2014-12-31 27724320012014 Pagese paaftesie Paftesi Komuna Kukur
  Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 48,600 2014-12-30 2014-12-31 27924320012014 Pagese paaftesie 2432001 Detyrim i Prapambetur paaftesia Komuna kukur
  Komuna Kushove (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 96,000 2014-12-30 2014-12-31 22324380012014 Pagese paaftesie 2438001 Shperblime paaftesia Komuna Kushove
  Komuna Tunje (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 225,000 2014-12-30 2014-12-31 28524360012014 Pagese paaftesie Shperblim paftesi nga Komuna Tunje Gramsh
  Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 309,000 2014-12-30 2014-12-31 27424320012014 Pagese paaftesie Pages shperblimi paftesi Komuna Kukur Gramsh
  Komuna Sult (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 108,000 2014-12-30 2014-12-31 20024370012014 Pagese paaftesie 2437001 Shperblim paaftesia Komuna Sult
  Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 420,000 2014-12-30 2014-12-31 53324750012014 Pagese paaftesie KOMUNA GOLEM SHPERBLIM FUNDVITI PER TE PAAFTE
  Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 75,000 2014-12-30 2014-12-31 53224750012014 Ndihme ekonomike KOMUNA GOLEM SHPERBLIM FUNDVITI PER NDIHME EKONOMIKE
  Komuna Synej (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 18,000 2014-12-30 2014-12-31 25424740012014 Sherbime te tjera KOMUNAQ SYNEJ PJESMAQRRES NE KOMISION TENDER UP NR 9 DT 31.03.20014 DHE UP NR 27 DT 06.10.2014 PER HELIDON PLAKU
  Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 140,360 2014-12-30 2014-12-31 52724750012014 Ndihme ekonomike KOMUNA GOLEM NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN DHJETOR 2014
  Bashkia Erseke (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 45,000 2014-12-30 2014-12-31 59321200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi dhjetor 2014 urdher date 29.12.2014 shperblime
  Klubi Skenderbeu (1515) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Korçe 1,710 2014-12-31 2014-12-31 31021220092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SHUMESPORTESH KORCE 2122009 GJYQTARI TAVOLINE
  Komuna Koder Thumane (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 32,292 2014-12-30 2014-12-31 33625230012014 Paga baze SA LIK PAGE E PRAPAMBETUR PER MUAJIN NENTOR 2013 NGA KOMUNA THUMANE DOREZUAR LISTPAGESEN NE BANKE NGA BARDHOK DODA ME NR DOK I70101022H