Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE All 23,637,401.00 47 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 2,131,555 2014-12-31 2014-12-31 80310250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 32,909 2014-12-19 2014-12-22 18910120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, projektper cilesi U.Pagese 18.12.2014 pcv 18.12.14
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 14,400 2014-12-19 2014-12-19 70610250012014 Shpenzime per honorare 1025001 MIN PUNES Pagese komisioni KPP urdh 287 dt 18.12.2013 program KPP liste
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 46,256 2014-12-15 2014-12-18 18710120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shpenz.dieta per cilesi artistike sipas U.sherbimit 759 dt 11.12.14
  Qendra Kombetare e veprimtarive Folklorike (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 40,500 2014-12-15 2014-12-16 16810120122014 Te tjera transferime korrente 1012012 QKVF Pagese projekt cmimi II FFTK Elbasan urdh 87 dt 03.12.2014 kontrate sherbimi bordero
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 4,204,142 2014-12-12 2014-12-15 69210250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 17024 dt 10.12.2014 shkrese e MMSR 6303/2 dt 10.12.2014
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 1,708,468 2014-12-11 2014-12-11 67910250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 16943 dt 09.12.2014 shkrese e MMSR 6305/1 dt 09.12.2014
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 10,080 2014-12-10 2014-12-11 26010760012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ILDKP ,lik miremb garazhe,U K dt 09.12.2014.2014,akt marev 1997 dt 11.04.2014,t bordero gusht 2014 ,tatim mbajt burim
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 144,000 2014-12-10 2014-12-10 18110120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt Sipas U pageses 747 dtr.01.12.2014 Dhjetor 2014
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 290,000 2014-12-09 2014-12-10 17810120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt cilesi artistike U.Pageses 746 dt.26.11.14 pcv 02.12.2014
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 255,400 2014-12-04 2014-12-05 17410120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt cilesi artistike Upagesa drejtori 746 dt.26.11.14 pcv 2.12.14
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 1,121,781 2014-12-01 2014-12-01 16110120902014 Shtese page per vjetersi ne pune 1012090, TEATRI KOMEDISE, PAGAT Nentor 2014 plan 21 fakt 21
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 518,400 2014-12-01 2014-12-01 16410120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt cilesi artistike Upagesa drejtori 746 dt.26.11.14 pcv 26.11.14
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 216,000 2014-11-24 2014-11-24 15910120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt me kont.sipas UPageses 739/3 dt.21.11.14 kont.739/1, 739/2 dt.21.11.14
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 1,064,011 2014-11-03 2014-11-03 14610120902014 Shtese page per vjetersi ne pune 1012090, TEATRI KOMEDISE, Paga Tetor 2014 plani 21 fakt 21
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 169,200 2014-11-03 2014-11-03 15210120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim projekt sipas UP 725 dt.28.10.14kont.682/1 dt.01.10.14
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 271,800 2014-11-03 2014-11-03 14710120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim cilesi artistike sipas Upagese 28.10.14 kont.687, 682/1 dt.29.09.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 367,200 2014-10-17 2014-10-20 28310160572014 Te tjera transferta tek individet 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese qera 1 vjecare, kontrate 15.10.2014, liste pagese udhezimi 33 dt 24.02.2012, neni 801 kodit civil
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 43,120 2014-10-06 2014-10-08 53210060012014 Te tjera transferta tek individet MTI,shpenz.varrimi,shkresa nr.,550.dt05.09.2014,liste pagesaDT.15.09.14
  Teatri Kombetar i Komedise (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 90,000 2014-10-07 2014-10-07 13910120902014 Te tjera transferime korrente 1012090, TEATRI KOMEDISE, Shperblim per projekt me kont. Upagesa nr.688 dt.06.10.2014 kont.687 dt.02.10.2014