Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BANKA CREDINS All 18,590,461,099.00 13,741 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Paraburgimi Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 12,328 2014-12-30 2014-12-31 14410140512014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Paraburgimi berat ore nate 1014051
  Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 62,016 2014-12-30 2014-12-31 25210050022014 Pensione te veçanta shteterore Drejtoria e Bujqesise 1005002,shperblim per dalje ne pension
  Komisariati i Policise Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 10,000 2014-12-30 2014-12-31 25810160242014 Te tjera transferta tek individet kom policise lik nd ekonomike
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BANKA CREDINS Durres 580,000 2014-12-30 2014-12-31 12110940042014 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIMBURSIM LIST PAGESA
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 53,500 2014-12-30 2014-12-31 82810170312014 Udhetim i brendshem 1017031 REP USHT 2001 DIETA
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 20,400 2014-12-30 2014-12-31 85010111502014 Udhetim i brendshem DIETA UDHETIMI PER FILJALIN E PESHKOPISE SIPAS LISTPAGESES/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) BANKA CREDINS Fier 1,427,368 2014-12-30 2014-12-31 18010940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 paga Dhjetor punetor me kontrate
  ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 103,068 2014-12-30 2014-12-31 14810940122014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094012 PAGAT ME KONTRATE DHJETOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 14,652 2014-12-30 2014-12-31 15010940122014 Sherbime te tjera ALUIZNI 1094012 PAGAT ME KONTRATE DHJETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 5,000 2014-12-30 2014-12-31 72821180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM PER NDIHME TE MENJEHERSHME
  Komuna Synej (3513) BANKA CREDINS Kavaje 274,620 2014-12-30 2014-12-31 25724740012014 Pagese paaftesie KOMUNA SYNEJ NDIHME EKONOMIKE DHE SHPERBLIM FUNDVITI PER PAAFTESI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,834,820 2014-12-30 2014-12-31 70821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE DHE SHPERBLIME DHJETOR 2014 LAGJA 5
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 7,605 2014-12-30 2014-12-31 72321180012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIJA KJ PAGA QKR PER ORE JASHT ORARI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 6,300 2014-12-30 2014-12-31 71221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE TAKSA MBLEDHES MAJE 2014
  ALUIZNI - Drejtorite Korce + Pogradec (1515) BANKA CREDINS Korçe 23,000 2014-12-30 2014-12-31 18310940062014 Udhetim i brendshem ALUIZNI KORCE SHPENZIME UDHETIM DHE DIETA
  Bashkia Fushe Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 104,460 2014-12-30 2014-12-31 73221630012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SA LIK SHPRONSIME SIPAS VKM NR 571 DT 3.9.2014 NGA BASHKIA F KRUJE DOREZUAR LISTPAGESEN EN BANKE NGA XHEVAHIRE XHAFA ME NR DOK G15302065D
  Burgu Fushe-Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 50,000 2014-12-31 2014-12-31 24510140502014 Te tjera transferta tek individet sa lik ndihme per semundje nga burgu f kruje dorezuar listpagesen ne banke nga fatmir kuka me nr dok f50112078c
  Komuna Koder Thumane (0716) BANKA CREDINS Kruje 75,600 2014-12-30 2014-12-31 33825230012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh sa lik qera banese ne favor te Murat Hoxhes nga komuna thumane dorezuar lispagesen ne banke nga bardhok doda me nr dok I70101022h
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 25,020 2014-12-30 2014-12-31 14510280172014 Shpenzime per honorare PROKURORIA LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 25,000 2014-12-30 2014-12-31 41910160312014 Te tjera transferta tek individet KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FOND SEKRET.ARKETARE DORINA NDRECA ME NR KARTE IDENTITETI I16123022I