Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All AUTO VIZION All 11,716,794.00 4 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) AUTO VIZION Durres 298,560 2014-12-26 2014-12-29 77810170312014 Shpenzime per honorare 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME TRANSPORTI
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) AUTO VIZION Tirane 478,800 2014-05-13 2014-05-13 68 1011552014 Uje 2101155 Nderm.nr 2 punet lik shp transp ,urdh prok nr 14 dt 23.04.2014,ftese ofere 28.4.2014,njof fit 30.4.2014,fat 169 dt 2.5.2014 seri 12504689
  Bashkia Kamez (3535) AUTO VIZION Tirane 10,841,450 2014-02-06 2014-02-06 1621660012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Udhetim i brendshem Bashkia Kamez Bl makineri pastrimi projekti IPA kontr vazhd 50 dt 28.01.2013 umd 91 prot 04.02.2014 pvmdorez 04.02.2014 fat 49 dt 04.02.2014 fh 1 dt 04.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >