Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mamuras (2019) ATLANTIK 3 Laç 62,400 2014-12-30 2014-12-31 61621620012014 Blerje dokumentacioni BASHKIA MAMURRAS PAGAUR FATURE NR 54 DT 09.12.2014 FTESE PER OFERTE FATURE NR 230 DT 30.12.2014 NR SERIE 09506839 FH NR 40 DT 30.12.2014
  Komuna Cepan (0232) ATLANTIK 3 Skrapar 480,000 2014-12-30 2014-12-31 164/27430012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2743001 Skrapar;Komuna Çepan;Fature nr.211/09506820 DT 13.12.2014 U-Prokurim nr.06 dt.11.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane ATLANTIK 3 Tirane 275,207 2014-12-30 2014-12-31 14310290482014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Gjykata Ad.Shk.Pare Lik pajisje zyre up 16338/1 dt 26.12.2014 fo 16338/1 dt 26.12.2014 fat 229 dt 29.12.2014 fh 29.12.2014
  Bashkia Mamuras (2019) ATLANTIK 3 Laç 154,800 2014-12-26 2014-12-30 60421620012014 Blerje dokumentacioni BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 44 DT 30.1.2014 FTESE PER OFERTE FAT NR 224 DT 24.12.2014 NR SERIE 09506833 FH NR 37 DT 24.12.2014
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ATLANTIK 3 Tirane 420,000 2014-12-29 2014-12-30 81710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake Minis.Mbrojtje zbukurime,up nr 138 dt 09.12.2014,ftese per oferte d t11.12.2014,njoftim fit dt 11.11.2014,fat nr serie 09506821 dt 15.12.2014,fh nr 4 dt 15.12.2014
  Avokati i popullit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 480,000 2014-12-29 2014-12-30 29410660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore AVOKATI I POPULLIT.blerje udhezues ne audio per te verberit, u.p. nr 52 dt 12.12..14, f,oft.dt 15.12.14, nj.fit app dt 24.12..14,fat nr 225 dt 24..12.2014,seri 09506834, p.verbmarje dorezim 24..12.2014,fh.30 dt 24.12.14
  Departamenti i Administrates Publike (3535) ATLANTIK 3 Tirane 150,000 2014-12-29 2014-12-30 141108701520140 Kancelari DEP ADMIN PUBLIKE lik kancelari,urdh prok nr 4098 dt 9.12.2014,ftese oferte dt 11.12.2014,njoft fit 22.12.2014,fat 221 dt 22.12.2014 seri 09506830,fl hyr nr 5 dt 22.12.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 10,000 2014-12-29 2014-12-30 29510290112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Gjyk.Rrethi.Tirane Lik pritje percjellje up 24 dt 07.11.2014 pv 07.11.2014 fat 09506795 fh 27
  ALUIZNI-Tirana (3) ATLANTIK 3 Tirane 240,000 2014-12-26 2014-12-29 14510940282014 Kancelari Aluizni Tirana 3 Bl kancelari up 23 dt 18.12.2014 fat 222 dt 22.12.2014 fh 23 dt 22.12.2014
  Burgu Lushnje (0922) ATLANTIK 3 Lushnje 109,200 2014-12-26 2014-12-26 14710140032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1014003 I.E.V.P. Lushnje Sa xhirojme per Likujd Materiale gazermimi sipas fat seri 09506829,Nr:220, dt:22.12.2014, Urdh- Prok Nr.43, dt.10.12.2014
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-12-24 2014-12-24 17410920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1092001 ISKPK, sherbim pastrimi vazhdim kontr. 343 dt. 10.01.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 198,000 2014-12-23 2014-12-24 29710160722014 Kancelari 1016072 Prefektura e Qarkut Tirane pagese kancelari,up 37 dt 25.11.14, ftesa 27.11.14, fitues 5.12.14, ft 213 dt 15.12.14 sr 09506822, fh 30 dt 15.12.14
  Qendra e fomimit profesiona Fier (0909) ATLANTIK 3 Fier 146,400 2014-12-22 2014-12-23 16910250432014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri D R F P P Fier 1025043 likujdim fature
  Burgu Peqin (0827) ATLANTIK 3 Peqin 420,000 2014-12-23 2014-12-23 11110140072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Matriale pastrimi [nga Burgu Peqin ne favor te ATLANTIK 3 fat nr 2014 dt 16.12.2014
  ALUIZNI-Tirana (2) ATLANTIK 3 Tirane 192,000 2014-12-19 2014-12-23 6910940272014 Kancelari ALUIZNI TIRANA 2 kancelari up 39 17.11.2014 fat 195 s 9506804 fh 9 24.11.2014
  Komuna Sauk (3535) ATLANTIK 3 Tirane 156,000 2014-12-22 2014-12-23 17828110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Komuna Farke Lik bl tavolina up 3 dt 25.09.2014 fat nr 175 dt 12.12.2014 fh 18 dt 12.12.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) ATLANTIK 3 Tirane 156,000 2014-12-19 2014-12-22 29610550012014 Kancelari SHKOLLA E MAGJISTRATURES KANCELARI UP 48 DT 27.11.2014 NJ. FIT 1.12.2014 FAT 203 DT 1.12.2014 SERI 09506812 FH 23 DT 1.12.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) ATLANTIK 3 Tirane 120,000 2014-12-11 2014-12-19 27521011412014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Min Bashk Nr 1 Bl orendi up 30 dt 20.10.2014 fo 20.10.2014 njoft fit 23.10.2014 fat 173 dt 29.10.2014 seri 0906781 fh 21 dt 29.10.2014
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 300,000 2014-12-17 2014-12-19 12921011532014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA E ZHVILLIMIT PELLUMBAT pagese detergjent dhe materiale pastrimi,UP 13 dt 11.11.14,ftes ofert 12.11.14,njoftim fit 5.12.14,Fat 206 dt 10.12.14,seri 09506815,FH 50,51 dt 10.12.14
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-12-16 2014-12-18 16810920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1092001 ISKPK, sherbim pastrimi vazdhim kontr. 343 dt. 10.01.2014 fat.201 dt. 27.11.2014