Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ARTAN CELA All 198,000.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e SHIK Durres (0707) ARTAN CELA Durres 9,540 2014-10-30 2014-10-30 147101800692014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 0707 SH I SH 1018006 LIK FAT 35 DT 28.10.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) ARTAN CELA Durres 149,500 2014-09-24 2014-09-25 15610130052014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK PJESE KEMBIMI
  Drejtoria e SHIK Durres (0707) ARTAN CELA Durres 4,900 2014-07-10 2014-07-10 10110180062014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1018006 0707 SH I SH 1018006 LIK FAT 17 DT 9.7.2014
  Drejtoria e SHIK Durres (0707) ARTAN CELA Durres 4,960 2014-04-14 2014-04-18 4910180062014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 0707 SH I SH 1018006 LIK FAT 11 DT 12.4.2014
  Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ARTAN CELA Durres 9,600 2014-04-04 2014-04-09 18.10061002014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707/ INSPEKTIMI HEKUR. /KOD 1006100/MAT.
  Drejtoria e SHIK Durres (0707) ARTAN CELA Durres 19,500 2014-04-04 2014-04-04 4110180062014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1018006 0707 SH I SH 1018006 LIK FAT 10 DT 3.4.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >