Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 1,526,006.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 135,600 2014-12-30 2014-12-31 40510140582014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre avokati i shtetit, blerje karrige e tavolina,up nr 70 dt 17.12.14 fto dt 24.12.2014 pv dt 26.12.2014 fat nr 14 dt 29.12.2014 sr 18830064 fh nr 10 dt 29.12.2014
  Kuvendi Popullor (3535) ARKONSTUDIO Tirane 193,200 2014-12-30 2014-12-31 105910020012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Kuvendi PROJEKT RIKON TUALETE FTESE 220/1 DT 17.11.14 UP 220 DT 17.11.14 FAT 8 DT 22.12.14 SR 18830058
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 126,000 2014-12-27 2014-12-29 39010140582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore avokati i shtetit, riparim tavan zyre,up nr 67 dt 11.12.2014 njof fit dt 19.12.14 fat nr 9 dt 24.14.14 sr 18830059 sit
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 346,800 2014-12-27 2014-12-29 39510140582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore avokati i shtetit, riparim dhe mirembajtje zyre,up nr 57 dt 25.11.14 njof fit dt 19.12.2014 fat nr 10 dt 26.12.2014 sr 18830060 sit
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 84,000 2014-12-19 2014-12-23 15810040762014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602 drejt.pergji.patentave mirembajtje,up nr 31 dt 05.12.2014,ftese per oferte dt 09.12.2014,njofti fit dt 16.12.2014,fat nr 6 dt 16.12.2014,seri 18830056
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 90,000 2014-12-19 2014-12-22 13110111582014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011158 602 IKAP shp miremb paisje zyre up 21 dt 2.12.2014 njf 10.12.2014 kontr 15.12.2014 ft 5 dt 15.12.2014 s 18830055
  Akademia e Fiskultures (3535) ARKONSTUDIO Tirane 240,000 2014-12-18 2014-12-19 34410110482014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI I SPORTEVE rik up 21.11.14 fo 26.11.14 f 9.12.14 sit 9.12.14
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 310,406 2014-11-27 2014-11-27 11810111582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 600 IKAP shp miremb rrjeti hidraulik up 16 dt 30.10.2014 kontr sherb 587/2 dt 4.11.2014 njf 14.11.2014 pv md 14.11.2014 ft 3 dt 20.11.2014 s 18830053
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >