Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ARIOLA GJONI All 775,000.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ARIOLA GJONI Mat 340,000 2014-10-20 2014-10-21 14910130372014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Drejt. e Shend. Publik Mat (1013037) Lik. Blerje materiale stomatologjike.Fat.Nr.37,37/1,37/2,37/3 Dt.19.09.2014 Urdh. Prok. Nr.18 Dt.08.09.2014.
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ARIOLA GJONI Mat 295,000 2014-06-20 2014-06-20 8910130372014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Drejt. e Shend. Publik Mat (1013037) Lik. Ilace dhe materiale mjeks. (Kite dhe reagente per Lab. Bakt.) .Fat.Nr.14,14/1,14/2,14/3 Dt.16.05.2014 Urdh. Prok. Nr.09 Dt.28.04.2014.
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ARIOLA GJONI Sarande 140,000 2014-03-27 2014-03-28 2910130432014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fatura nr 3 dhe 25 dat 15.06.2013 dhe 18.01.2013 nga dshp sr
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >