Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ANDROKLI MILO All 1,060,500.00 14 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Qender (1128) ANDROKLI MILO Permet 28,000 2014-12-30 2014-12-31 38326910012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.PISKOVE
  Komuna Ballaban (1128) ANDROKLI MILO Permet 58,000 2014-12-24 2014-12-26 26926940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.BALLABAN
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 100,000 2014-12-19 2014-12-22 24610280322014 Shpenzime te tjera transporti MATERIALE GJYKATA PERMET
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 91,500 2014-11-26 2014-11-27 21710290322014 Shpenzime te tjera transporti RIPARIM MAKINE GJYKATA PERMET
  Bashkia Leskovik (1514) ANDROKLI MILO Kolonje 228,400 2014-11-17 2014-11-17 31821210012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2121001 bashkia leskovik shpenz per pjese kembimi lik i fat nr 75,76 dt 05.11.2014,fh nr 12,13 dt 05.11.2014.up nr 22 dt 23.10.2014
  Komuna Ballaban (1128) ANDROKLI MILO Permet 83,000 2014-11-04 2014-11-05 21526940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.BALLABAN
  Komuna Carcove (1128) ANDROKLI MILO Permet 11,500 2014-10-22 2014-10-23 25026900012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.CARSHOVE
  Komuna Carcove (1128) ANDROKLI MILO Permet 79,000 2014-08-28 2014-08-28 20026900012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.CARSHOVE
  Komuna Petran (1128) ANDROKLI MILO Permet 168,000 2014-08-12 2014-08-13 23626970012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri K PETRAN FAT NR 25 DT 11.07.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,700 2014-07-17 2014-07-17 14421350022014 Shpenzime te tjera transporti MATERIALE P.GJELBERIMI
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 80,500 2014-05-27 2014-05-29 10310290322014 Shpenzime te tjera transporti RIP.MAKINE GJYKATA PERMET
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-25 2014-04-28 8621350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale. L.B.16,17,18 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,100 2014-04-25 2014-04-28 8721350022014 Shpenzime te tjera transporti SHP.TR. L.B.15 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-08 2014-04-08 7721350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE LB. 16,17,18 P.GJELBERIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >