Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ANDROKLI MILO All 1,060,500.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Qender (1128) ANDROKLI MILO Permet 28,000 2014-12-30 2014-12-31 38326910012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.PISKOVE
  Komuna Ballaban (1128) ANDROKLI MILO Permet 58,000 2014-12-24 2014-12-26 26926940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.BALLABAN
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 100,000 2014-12-19 2014-12-22 24610280322014 Shpenzime te tjera transporti MATERIALE GJYKATA PERMET
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 91,500 2014-11-26 2014-11-27 21710290322014 Shpenzime te tjera transporti RIPARIM MAKINE GJYKATA PERMET
  Bashkia Leskovik (1514) ANDROKLI MILO Kolonje 228,400 2014-11-17 2014-11-17 31821210012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2121001 bashkia leskovik shpenz per pjese kembimi lik i fat nr 75,76 dt 05.11.2014,fh nr 12,13 dt 05.11.2014.up nr 22 dt 23.10.2014
  Komuna Ballaban (1128) ANDROKLI MILO Permet 83,000 2014-11-04 2014-11-05 21526940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.BALLABAN
  Komuna Carcove (1128) ANDROKLI MILO Permet 11,500 2014-10-22 2014-10-23 25026900012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.CARSHOVE
  Komuna Carcove (1128) ANDROKLI MILO Permet 79,000 2014-08-28 2014-08-28 20026900012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MATERIALE K.CARSHOVE
  Komuna Petran (1128) ANDROKLI MILO Permet 168,000 2014-08-12 2014-08-13 23626970012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri K PETRAN FAT NR 25 DT 11.07.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,700 2014-07-17 2014-07-17 14421350022014 Shpenzime te tjera transporti MATERIALE P.GJELBERIMI
  Gjykata e rrethit Permet (1128) ANDROKLI MILO Permet 80,500 2014-05-27 2014-05-29 10310290322014 Shpenzime te tjera transporti RIP.MAKINE GJYKATA PERMET
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-25 2014-04-28 8621350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale. L.B.16,17,18 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 12,100 2014-04-25 2014-04-28 8721350022014 Shpenzime te tjera transporti SHP.TR. L.B.15 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) ANDROKLI MILO Permet 53,900 2014-04-08 2014-04-08 7721350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE LB. 16,17,18 P.GJELBERIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >