Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALMO KONSTRUKSION All 105,395,055.00 20 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 1 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 11,437,459 2014-12-30 2014-12-30 30721011412014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 1 Rikonstr rruga Shote Galica kontr vazhd 07.07.2014 fat 11 dt 16.12.2014
  Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 342,719 2014-12-29 2014-12-29 22623670012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/NDERT KUZ FSHATI HARDH LAGJA E GRECAVE
  Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 9,300,731 2014-12-22 2014-12-23 22322423670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/NDERT KUZ FSHATI HARDH LAGJA E GRECAVE
  Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 12,832,011 2014-12-15 2014-12-15 31521011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 6 Lik rikonstr rruga Tahir Skenderi up 5 dt 29.08.2014 pv 23.09.2014,06.10.2014 njoft fit 13.10.2014 kontr 1225 dt 05.11.2014 sit 1 dt 09.12.2014 fat 10 dt 09.12.2014 seri 22345620
  Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 323,532 2014-12-10 2014-12-11 31321011402014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min Bashk Nr 6 Emergjencat civile kontr vazhd 904 dt 18.08.2014 fat 67 dt 15.09.2014 seri 22345616 sit perf 15.09.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 14,024,017 2014-11-26 2014-11-27 26121011412014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 1 Rikonstruksion Rruga 'Shote Galica' urdh lik 3110 dt 24.11.2014 up 19 dt 05.06.2014 fat 8 dt 10.11.2014 njoft kontr 1461 dt 12.06.2014 raport permb 1113 dt 19.08.2014 njoft fit 2416 dt 19.09.2014 sig kontr sit 1 pjesor
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,327,198 2014-11-05 2014-11-06 101221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT PERF SHTESE KONT H.CENOIMEI SHKRESA 8647 DT 11.06.14 SIT PERF 15.10.13 FAT 22345608 DT 12.12.13 AKT KOLAD 06.11.13 UP 9045 DT 17.09.13 PV 19.09.13 NJOF FIT 9045/5 DT 19.09.13 KONT 9045/6 DT 19.09.13
  Komuna Kashar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 9,569,958 2014-10-29 2014-10-29 34628090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik veshje asfalt rrugeve(lik me vonese pasi eshte akt verivikimi nga APP) kontr vazhd 2478/4 dt 11.02.2011 sit perf 06.04.2014 fat 3 dt 24.04.2014 seri 22345612 akt kol 09.05.2014
  Bashkia Kamez (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,000,000 2014-10-27 2014-10-27 42921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. sit. nr 2 dt.23.04.2011 ndertim rr.2Prilli dif. urdher shp.82 dt.02.04.2014 fat.9 dt.01.05.2011 kont ne vazhdim 142 dt.16.03.2011 sit.2 dt.23.04.2011 fat.9dt01.05.2011 seria 22345560
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,344,885 2014-09-30 2014-10-01 83921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane sit rikons rruhga hamdi cenboimeri kont ne vazhd 22/5 dt 06.08.12 sit 3 15.06.13 fat 22345601 dt 05.10.13
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,542,516 2014-09-30 2014-10-01 82121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane sit riko n rruga llambi zecisht kont 23/5 dt 06.08.12 fat 22345604 dt 05.10.13 kont ne vazhd
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,544,004 2014-09-30 2014-10-01 82221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane rik rruga llambvi zeqishti kont ne vazhd 23/5 dt 06.08.12 sit 3 dt 08.06.13 fat 22345603 dt 05.10.13
  Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,665,452 2014-09-11 2014-09-11 25321011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 6 Lik 5% rruga Tanush Shyti,Thoma Goxhaj urdh 52 dt 10.09.2014 amd 10.09.2014 pv md 10.09.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,381,118 2014-09-11 2014-09-11 25121011402014 Te tjera transferime korrente Min Bashk Nr 6 Emergjenca civile rikonstr kanal ujrave kontr pun 904 dt 18.08.2014 up 2 dt 02.07.2014 pv 14.07.2014/25.07.2014 njoft fit 02.08.2014 fat 6 dt 11.09.2014 sit 1 dt 11.09.2014
  Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 841,820 2014-08-04 2014-08-05 12823670012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/8%CBLLOKIM GARANCIE NDERT, K. U Z. HARDHISHTE.
  Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,394,101 2014-07-25 2014-07-29 20721011402014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Mini bashkia 6 Lik sit perf rikonstr rruga Tanush Shyti fat 3 dt 12.06.2013 fat pjes 6 dt 03.07.2013 sit perf 10.06.2013 sit nr 2 dt 01.04.2013 kontr vazhd 1 dt 14.11.2012
  Komuna Kashar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 12,157,080 2014-05-15 2014-05-16 13928090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom kashar sit veshje asfaltike kont ne vazdh 2478/4 dt 11.02.2014 sit 2 dt 01.04.2014 fat 2 dt 01.04.2014 sr 22345611 pv 01.04.2014
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 6,655,115 2014-04-18 2014-04-21 234 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik rikon rr.Handi Cenoimeri ,shkresa 490/1 dt 04.11.2013,vazhd kontr 22/5 dt 06.08.2013,sit nr 2 dt 15.01.2013,fat 22345596 dt 10.07.2013
  Bashkia Kamez (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,871,539 2014-04-02 2014-04-03 8221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert rruga 2 Prilli kontr vazhd 142 dt 16.03.2011 sit 2 dt 23.04.2011 fat 9 dt 01.05.2011
  Komuna Kashar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 6,839,800 2014-03-20 2014-03-20 6628090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Kashar veshje asfaltike te rrugeve up 2478 dt 05.11.2013 pv klasifikim 23.12.13 njoft fit 2478/2 dt 03.01.14 buletin 13.01.14 kont 169 dt 22.01.14 kont 2478/4 dt 11.12.14 sit 1 dt 06.03.14 fat 1 dt 06.03.14 sr 22345610 pv 06.03.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >