Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION All 117,259,779.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Frakull (0909) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Fier 6,650,000 2014-12-30 2014-12-31 19224150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Frakull Fier 2415001 likujdim fature
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 3,923,517 2014-12-26 2014-12-29 91521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asf rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Vlore 4,556,938 2014-12-15 2014-12-16 19010050802014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve REHABILITIM I KANALIT UJITES BORSH-QEPARO FAT.NR.34 B.KULLIMIT 1005080
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 14,675,760 2014-12-05 2014-12-10 22510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror roje nentor 2014 kon va 07 28.05.2013 fat 11718601
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 3,468,902 2014-12-05 2014-12-10 22610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror roje nentor 2014 kon va 08 28.05.2013 fat 11718602
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 20,615,295 2014-12-04 2014-12-05 84321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan Sist asfaltim rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 3,603,905 2014-12-03 2014-12-04 22810050792014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 231-466 BORDI KULLIMIT situac.perfund, punimesh sistem ujitjes Okshtun dt 13.11.14,,Kont.226/1DT 17.06..2014, FAT NR 32 DT 01.12.2014, SERI 11718597akt-kolaudimi dt 13.11.14, certfk.marrje dorrez. dt 17.11.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 9,115,011 2014-12-02 2014-12-03 16410930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri dhe pajisje per minierat 231-466 rep.inspektim shpetim miniera mbyllje miniera,up nr 12 dt 04.06.2014,njoftim fit dt 17.07.2014,kontrate nr 253 dt 04.08.2014,situa nr 1,fat nr 31 dt 10.11.2014,seri 11718596
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 400,560 2014-11-13 2014-11-14 18010060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 07 28.05.2013 sit nr 14 28 qershor- 27 korrik 2014 fat 23 s 11718588
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 1,360,560 2014-11-13 2014-11-14 18310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 07 28.05.2013 sit nr 17 28 shtator- 27 tetor 2014 fat 26 s 11718591
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 400,560 2014-11-13 2014-11-14 18110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 07 28.05.2013 sit nr 15 28 korrik- 27 gusht 2014 fat 24 s 11718589
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 1,852,980 2014-11-13 2014-11-14 18510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 08 28.05.2013 sit nr 16 30 gusht- 27shtator 2014 fat 29 s 11718594
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 580,800 2014-11-13 2014-11-14 18610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 08 28.05.2013 sit nr 17 30 shtator- 27 tetor 2014 fat 30 s 11718595
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 580,800 2014-11-13 2014-11-14 184-110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 08 28.05.2013 sit nr 14 28 qershor- 27korrik 2014 fat 27 s 11718592
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 1,481,520 2014-11-13 2014-11-14 18210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 07 28.05.2013 sit nr 16 28 gusht- 27 shtator 2014 fat 25 s 11718590
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 580,800 2014-11-13 2014-11-13 18410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 08 28.05.2013 sit nr 15 30 korrik- 27gusht 2014 fat 28 s 11718593
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 17,569,967 2014-11-07 2014-11-07 76321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asfaltim rr Qemal Stafa
  Komuna Qerret (3330) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Puke 1,032,600 2014-10-14 2014-10-16 18727150012014/1 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala komuna qerret puke kodi 2715001 clirim garanci puniimesh vitit 2013 per objektin sistemim asfaltim rruga auto korthpuile amarrje dorzim dt 25.07.2014
  Komuna Qerret (3330) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Puke 169,719 2014-10-14 2014-10-16 18814.10.2014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala komuna qerret puke kodi 2715001 clirim garanci puniimesh vitit 2012 per objektin sistemim asfaltim rruga auto korthpuile amarrje dorzim dt 25.07.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 522,167 2014-09-22 2014-09-23 28610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 231 dt 04.08.2014,vend KPP nr 243/2014 dt 11.08.2014