Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBTELEKOM SH.A. All 463,841,324.00 11,758 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Lira (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 5,599 2014-12-30 2014-12-31 12621020202014 Sherbime telefonike 2102020 Qendra Lira 2102020 likujdim klienti 310001839352,fatura dt.30.11.2014
  Paraburgimi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 4,443 2014-12-30 2014-12-31 14610140512014 Sherbime telefonike Paraburgimi per telefonin klianti 310001878890 1014051
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,440,000 2014-12-31 2014-12-31 43710110082014 Sherbime telefonike SHERBIM INTERNETI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 7,314 2014-12-30 2014-12-31 31810050082014 Sherbime telefonike DRBU Elbasan telefon
  Drejtoria e Pyjeve Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 2,000 2014-12-30 2014-12-31 15110260112014 Sherbime telefonike 1026011 DREJT PYJEVE GJIROKASTER FAT NR SERIAL 718963788
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 65,480 2014-12-30 2014-12-31 13821150032014 Sherbime telefonike 2115003 2115001 Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, TEL TETOR, NENTOR 2014, FATURA NR 3608, 2539
  Spitali Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 25,635 2014-12-30 2014-12-31 57610130182014 Sherbime telefonike 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER TELEFON NENTOR 2014 NR TEL 084268581-8993-3768-2222-8582
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 352,200 2014-12-30 2014-12-31 22910111002014 Sherbime te tjera 1011100 Fat.nr.90354102 dt:18.12.2014 Arsimi i Mesem Gramsh
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 150,960 2014-12-30 2014-12-31 2571011122014 Sherbime telefonike 1011112 zyra arsimore kolonje sherbim telefoni dhe interneti dt 31.12..2014 kontrata dt 22.10.2014,fat nr 90354101 dt 18.12.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 1,125,540 2014-12-30 2014-12-31 44910110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM INTERNETI LIK FAT NR.90354099 DT.18.12.2014
  Zyra Arsimore Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 375,000 2014-12-30 2014-12-31 30510110922014 Sherbime te tjera Arsimi Mat (1011092) Lik.Te tjera sherbime (sherbim internet per shkollat).Fat.Nr.90355962 Dt.18.12.14. Urdh.Prok.M.A.Nr.8 Dt.23.06.14. Kontr.Dt.17.10.14
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 28,800 2014-12-30 2014-12-31 18910130372014 Sherbime te tjera Drejt. e Shend. Publik Mat (1013037) Lik. Sherbim te tjera (Internet).Fat.Nr.90356013 Dt.26.12.2014 Urdh. Prok. Nr.16 Dt.08.09.2014.
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 205,239 2014-12-30 2014-12-31 288/10111102014 Sherbime telefonike INTERNET ARSIMI TEPELENE
  Shkolla "Karl Gega", Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,000 2014-12-30 2014-12-31 77101108020141 Sherbime telefonike 1011080 SHK.Ndertimit Karl Gega telef m nentor 2014 klienti 110000013797
  Autoriteti i konkurrences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 29,406 2014-12-30 2014-12-31 25110770012014 Sherbime telefonike AUTORITETI I KONKURENCES TELEFON FAT NENTOR KL 310001699081
  Fakulteti i Mjekesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 52,267 2014-12-29 2014-12-31 20410111392014 Sherbime telefonike Fak Mjeksise telefon fat 30.11.2014 kl 310001693562
  Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 58,496 2014-12-30 2014-12-31 53010780012014 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit Lik telefon fat dt 30.11.2014 fat 718890681
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,484 2014-12-30 2014-12-31 20310140472014 Sherbime telefonike 1014047 D.P.Permbarimitposta pagewsa 26 dt.30.12.14
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 1,163,620 2014-12-30 2014-12-31 43410110382014 Sherbime telefonike SHERBIM INTERNETI DAR 1011038 FAT 90351391 DT 17.12.2014
  Dega e Thesarit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 7,801 2014-12-30 2014-12-31 16010100372014 Sherbime telefonike PAGESE TELEFONI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.SERIE 718903633 DHE718903474 DT.30.11.2014