Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - KONSTRUKSION All 86,829,499.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 409,200 2014-12-30 2014-12-31 120610100772014 Sherbime te tjera DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rehabilitimi i tualeteve up dt 17.12.2014, nj fit dt 26.12.2014, seri 17874503 dt 30.12.2014, procesverb marrje ne dorzim dt 29.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 454,800 2014-12-28 2014-12-29 118210100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft ndrtim lavazhi up dt 17.11.2014, nj fit dt 21.11.2014, seri 1946999 dt 26.11.2014, fh dt 26.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 460,800 2014-12-11 2014-12-15 109710100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl stola up dt 31.10.2014, nj fit dt 12.11.2014, seri 17874501 dt 3.12.2014, fh dt 5.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 454,800 2014-12-11 2014-12-12 109610100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rikonstruksion up dt 20.10.2014, nj fit dt 14.11.2014, seri 21947000 dt 2.12.2014, fh dt 2.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 342,465 2014-12-04 2014-12-05 106210100772014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rikonstr tarace up dt 3.11.2014, kontr shtese dt 4.11.2014, seri 21946998 dt 7.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBKONSTRUKSION Tirane 1,712,326 2014-12-01 2014-12-02 104210100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative DREJT PERGJ DOGANAVE.lik ft rikonstr kv dt 21.10.2014, seri 21946998 dt 7.11.2014, akt kol dt 7.11.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >