Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A G S All 588,330,210.00 23 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 16,023,748 2014-12-19 2014-12-22 342710130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 lavanteri,kontr siperm 4856 d 19/9/14,fat 42 d 30/11/14 ,akt rak 1-14/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 15,547,507 2014-12-18 2014-12-19 342810130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 LAVANTERI KONTR SHERB 4957/7 D 14/11/14,FAT 43 D 30/11/14 S 10471700,AKT RAK 15-30/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 27,091,073 2014-12-05 2014-12-09 291710130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 4856 d 19/9/13,fat 45 d 31/10/13 s 03868244,akt rak 1-31/10/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 29,710,388 2014-12-05 2014-12-09 291510130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/11,fat 51 d 30/11/13 s 03868250,akt rak 1-30/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 15,925,529 2014-12-05 2014-12-09 292010130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 4856 d 19/9/14,fat 39 d 20/9/13 s 03868238,akt rak 2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 27,917,634 2014-12-05 2014-12-09 291410130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/11,fat 30 d 31/7/13 s 03868229,akt rak 1-31/7/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 12,186,026 2014-12-05 2014-12-09 291910130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 4856 d 19/9/13,fat 41 d 30/9/13 s 03868240,akt rak 1-30/9/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 26,792,249 2014-12-05 2014-12-09 291610130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/11,fat 33 d 31/8/13 s 03868232,akt rak 1-31/8/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 6,000,000 2014-12-05 2014-12-09 291810130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/11,fat 19 d 31/5/13 s 03868218,akrak 1-31/5/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 33,476,800 2014-12-05 2014-12-09 291210130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/14,fat 14 d 30/4/13 s 03868212,akt rak 1-30/4/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 29,104,992 2014-12-05 2014-12-09 291310130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherbim lavanteri kon vazh 5076 d 17/11/11,fat 23 d 30/6/13 s 03868222,akt rak 1-30/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 35,860,532 2014-11-07 2014-11-10 268910130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT sherbim lavanterie kontr sipermarrje 4856 dt.19.09.2013 &amendim kontrate 2115/2 dt. 26.04 fat.41(10471698) dt. 31.10.2014 pv dt. 31.10.2014 akt rakordimi 31.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 32,767,739 2014-10-27 2014-10-27 249110130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT sherbim lavanteri kontrate sipermarrje 4856 dt. 19.09.20136 amendim kontr. 2115/2 dt. 26.04.2010 fat. 36(104716930 dt. 30.09.2014 pv dt. 30.09.2014 akt rakordimi 01-30.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 29,300,090 2014-09-16 2014-09-17 215510130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT Lavanteri kontrta e 4856 dt. 19.9.2013 fat.32(10471689) dt. 31.08.2014 pv dt. 31.08.2014 akt rakordimi 1-31.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 31,937,890 2014-08-19 2014-08-19 2022110130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 sherb larje lavanteri kontr vazhd 4856 D 19/9/13 amendim kontr sherb ,FAT 31 D 31/7/14 S 10471688AKT RAK 1-31/7/14 shk extra dt 15.8.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 31,296,934 2014-07-18 2014-07-18 169110130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 LAVANTERI,KONTR VAZH 4856 D 19/9/13,FAT 26 D 30/6/14 S 10471683,AKT RAK 1-30/6/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 32,756,897 2014-06-18 2014-06-18 147510130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 lavanteri,kontr sipermarje ne vazhd 4856 d 19/9/13,fat 22 seri 10471678 dt. 31.05.2014 pv dt. 31.05.2014 akt rakord. dt.01-31.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 32,027,818 2014-05-08 2014-05-08 38610130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 lavantesri,kontr vzh 4856 d 1/9/9/13,fat 19 d 30/4/14 s 10471675,akt rak 1-30/4/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 31,658,339 2014-04-15 2014-04-16 20410130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 LAVANTERI,KONTR VAZH 4856 D 19/9/13,AKT RAK 1-31/3/14,FAT 12 D 31/3/14 S 10471667
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 29,749,294 2014-03-17 2014-03-18 11510130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 labanteri,kontr sipermarje ne vazhd 4856 d 19/9/13,fat 11 d 28/2/14 s 10471666,akt rak 1-28/2/14