Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "MITO BY CATERINA FIRENZE" All 1,005,181.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Berat (0202) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Berat 240,874 2014-12-17 2014-12-18 17210250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese nxitje punesimi nentor 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Berat 249,780 2014-11-24 2014-11-25 14610250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Zyra e Punes Berat 1025002,pagese per nxitje punesimi tetor 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Berat 257,041 2014-10-23 2014-10-23 12310250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese nxitje punesimi shtator 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Berat 257,486 2014-09-25 2014-09-26 10410250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese subvension nxitje punesimi
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >