Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "LEKA - 2007" All 36,703,943.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 55,369 2014-12-22 2014-12-26 13121270102014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILL DITOR LIK FAT.163,164,165,166,170,171,172,180,181,182,183,184 DT.22.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 187,598 2014-12-22 2014-12-26 13021270102014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILL DITOR LIK FAT.163,164,165,166,170,171,172,180,181,182,183,184 DT.22.12.2014
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 83,214 2014-12-17 2014-12-24 39910130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER USHQIME KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 178 DT 15.12.2014
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 252,827 2014-12-18 2014-12-24 41110130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIMESH KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 185 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) "LEKA - 2007" Laç 418,800 2014-12-22 2014-12-24 98521260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE KONTINEREVE PER PASTRIMUP NR17 DT 06.10.2014 FT NR 149 DT 06.11.2014 FH NR 27 DT 06.11.2014
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 43,692 2014-12-18 2014-12-24 41210130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIMESH KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 186 DT 17.12.2014
  Dogana Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 24,000 2014-12-22 2014-12-24 15010100952014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike DOGANA LEZHE LIK FAT.188 DT.19.12.2014
  Dogana Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 77,880 2014-12-22 2014-12-24 14910100952014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DOGANA LEZHE LIK FAT.189 DT.13.12.2014
  Komuna Fushe Kuqe (2019) "LEKA - 2007" Laç 396,300 2014-12-17 2014-12-18 30025620012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA FUSH KUQE PAGUAR FT NR 187 DT 03.12.2014 NR SERIE 18656732 SITUAC NR 11 DHE 12
  Komuna Velipoje (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 104,699 2014-12-16 2014-12-16 20927660012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2766001 KOMUNA VELIPOJE FT 18656721 DT 03.12.2014
  Komuna Balldren I Ri (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 499,600 2014-12-11 2014-12-12 16825740012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM BALLDRE LIK FAT.87 DT.16.06.2014
  Komuna Dajc (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 749,334 2014-12-11 2014-12-12 11125770012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget KOM DAJÇ PAG FAT DIFERENCE E FATURES NR 200 DT 23.12.2011
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 67,506 2014-12-10 2014-12-11 38210130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIME KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 188 DT 30.11.2014
  Komuna Velipoje (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 1,000,000 2014-12-03 2014-12-04 18127660012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2766001 KOMUNA VELIPOJE kthim i dates 24.10.2014 ripagese FT 08184320 DT 30.09.2014
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 60,666 2014-11-25 2014-11-26 34510130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIME KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 158 DT 15.11.2014
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 91,272 2014-11-20 2014-11-25 34210130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER USHQIME FT NR 144 SER 08184338 DT 31.10.2014 KONTRATE 14/16 DT 09.06.2014
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 157,012 2014-11-19 2014-11-24 11821270102014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILL DITOR LIK fat.137,138,139,146,147,148,153,154,155,159,160,152
  Komuna Berdice (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 849,912 2014-11-21 2014-11-21 15627650012014 Shpenzime te tjera transporti KOMUNA BERDICE SHKODER FAT. 08184350 DT. 17.11.2014
  Bashkia Peshkopi (0606) "LEKA - 2007" Diber 120,000 2014-11-19 2014-11-19 39121060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PESHKIPI LIK GARANCI 5% MAKINE TEKNOLOGJIKE
  Sp. Laç (2019) "LEKA - 2007" Laç 84,348 2014-11-13 2014-11-19 33010130752014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIMESH KONTRATE NR 14/16 DT 09.06.2014 FT NR 173 SER 08184327 DT 15.10.2014