Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All "DENIS -SH" All 22,966,225.00 32 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 246,978 2014-12-23 2014-12-24 15510250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18667187, 18667188 DT 15.12.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 2,373,570 2014-12-19 2014-12-22 83921410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141001 bashkia shkoder ft 18667159/64/75/*2/63/89/70/78/58/91/57/62/86/71/77/82/60/65/72/79/85/90 pjesore dt 15.12.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 1,793,226 2014-12-19 2014-12-22 84021410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141001 bashkia shkoder ft 18667159/64/75/*2/63/89/70/78/58/91/57/62/86/71/77/82/60/65/72/79/85/90 pjesore dt 15.12.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 289,800 2014-12-18 2014-12-19 15621410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA MUSHURVE LIKUJ FAT NR 18667194,18667195 DT 15.12.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 104,760 2014-12-18 2014-12-19 16521410342014 Sherbim per ngrohje SHTEPIA MOSHUARVE SHKODER FAT 03415403 DT 17.01.2013, FAT 03415410 DT 21.01.2013
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 158,592 2014-12-09 2014-12-09 14410250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18667153 DT 30.11.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 483,780 2014-12-03 2014-12-04 15121410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA MOSHUARVE SHKODER FAT 18667151, 18667154, 18667155 DT 30.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 379,713 2014-12-02 2014-12-03 75221410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141001 bashkia shkoder ft 18017072/77/83/87/92 pjesore dt 25.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 3,607,581 2014-12-02 2014-12-03 75121410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141001 bashkia shkoder ft 18017067-18017095 dt 25.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 986,640 2014-11-25 2014-11-25 72321410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141001 bashkia shkoder, ft 18017044/ 47/ 51/ 58/ 63 dt 07.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 3,225,887 2014-11-24 2014-11-25 71921410012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA SHKODER FAT 18017040-18017066 DT 07.11.2014
  Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 171,000 2014-11-06 2014-11-06 18610050332014 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet DREJTORIA BUJQESISE SHKODER FAT 17017003 dt 28.10.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 160,368 2014-11-05 2014-11-05 13310250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18017032 DT 31.10.201430
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 503,988 2014-11-04 2014-11-04 13621410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141034 SHTEPIA MOSHUARVE SHKODER FAT 18017033, 18017034, 18017035 DT 31.10.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 599,058 2014-10-09 2014-10-09 12221410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA MOSHUARVE SHKODER FAT 16374329,16374330, 1637331 DT 30.09.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 140,544 2014-10-08 2014-10-08 11810250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025082 SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 16374332 DT 30.09.2014
  Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 174,600 2014-09-18 2014-09-18 15510050332014 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet DREJTORIA BUJQESISE SHKODER FAT 16374314 dt 17.09.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 615,924 2014-09-04 2014-09-05 10521410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA MOSHUARVE FAT 16374303, 16374304 DT 31.08.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 151,176 2014-09-03 2014-09-03 10410250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE FAT. NR. 16374305 DT. 31.08.2014
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 585,306 2014-08-15 2014-08-15 9621410342014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA MOSHUARVE FATURE NR 16374301/2 dt 31.07.2014