Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 248,780.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti Ushtarak Nr.6010 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 48,780 2014-12-02 2014-12-03 12410170792014 Pagesa per sherbime mjeksore dhe dentare 606-REP 6010(Inst.Gjeogra) ndihme mjekesore UMM 1576 dt 22.10.14 urdher i brendshem 1006 dt 23.10.14 listpagese bashkengjitur
  Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 50,000 2014-06-05 2014-06-05 17610130692014 Pagesa per sherbime mjeksore dhe dentare 1013069 Shperblim per semundje Xhelo Tervoli nga D.SH.Spitalor Gramsh
  Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 2,600 2014-04-21 2014-04-21 6610050092014 Pagesa per sherbime mjeksore dhe dentare Drejt.Bujqesise Fier 1005009 tatim ne burim
  Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,400 2014-04-21 2014-04-21 6510050092014 Pagesa per sherbime mjeksore dhe dentare Drejt.Bujqesise Fier 1005009 shperblim per semundje
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 100,000 2014-04-10 2014-04-11 19321140012014 Pagesa per sherbime mjeksore dhe dentare 2114001 VKK nr.13 dt:06.02.2014 shperblim per kurim ne spital Jonida Hysa nga Bashkia Gramsh
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >