Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 67,293,105.00 226 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Kutalli (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 375,000 2014-12-30 2014-12-31 30323030012014 Grant per femije te lindur Komuna kutalli shpernlim lindje 2303001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 5,000 2014-12-31 2014-12-31 50321670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure per shperblim lindje 2167001
  Komuna Drenove (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 145,000 2014-12-30 2014-12-31 28325070012014 Grant per femije te lindur KOMUNA DRENOVE KORCE SHPERBLIM LINDJE
  Komuna Milot (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 410,000 2014-12-30 2014-12-31 43225600012014 Grant per femije te lindur KOMUNA MILOT PAGUAR SHPERBLIM PER LINDJE FEMIJESH SIPAS SHKRESES 8639/15 DT 21.1.2014 TE MINISTRISE SE BENDSHME SIPAS UDHEZIMIT NR 3 DT 17.01.2014 TE MF
  Komuna Shllak (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 50,000 2014-12-30 2014-12-31 16127590012014 Grant per femije te lindur KOMUNA SHLLAK SHKODER SHPERBLIM LINDJE
  Komuna Zerqan (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 195,000 2014-12-29 2014-12-30 15723200012014 Grant per femije te lindur KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim shperblim lindje Gusht 2012-Prill 2014.
  Komuna Vergo (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 50,000 2014-12-29 2014-12-30 17923250012014 Grant per femije te lindur pagese per shperblim per lindje femije siaps listes nga komuna Vergo
  Komuna Gjinar (0808) BANKA CREDINS Elbasan 170,000 2014-12-30 2014-12-30 29523860012014 Grant per femije te lindur shperblime lindje Aferdita Toci G15328016O Komuna Gjinar
  Bashkia Mamuras (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 5,000 2014-12-29 2014-12-30 60421620012014 Grant per femije te lindur BASHKIA MAMURRAS PAGUAR SHPERBLIM PER FEMIJE TE LINDUR SIPSA SHKRESES NR 8639/1 15 DT 21.11.2014 TE MPB
  Bashkia Mamuras (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 375,000 2014-12-29 2014-12-30 60521620012014 Grant per femije te lindur BASHKIA MAMURRAS PAGUAR SHPERBLIM PER FEMIJE TE LINDUR SIPSA SHKRESES NR 8639/1 15 DT 21.11.2014 TE MPB
  Komuna Gruemire (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 255,000 2014-12-29 2014-12-30 16626290012014 Grant per femije te lindur Komuna Gruemir (shperb.lindje)
  Komuna Cepan (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 20,000 2014-12-26 2014-12-30 16627430012014 Grant per femije te lindur 2743001 Skrapar;Komuna Çepan; Cek-SHperblim per femije te lindur List-pagesa dhjetor 2014
  Komuna Ostren (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 155,000 2014-12-26 2014-12-29 13723170012014 Grant per femije te lindur KOMUNA OSTREN (2317001) likujdim shperblim lindje femijesh.
  Komuna Carcove (1128) BANKA E TIRANES Permet 20,000 2014-12-29 2014-12-29 31126900012014 Grant per femije te lindur SHP.LINDJE K.ARSHOVE
  Bashkia Kelcyre (1128) BANKA E TIRANES Permet 60,000 2014-12-29 2014-12-29 26821540012014 Grant per femije te lindur SHP.LINDJE B.KELCYRE
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 460,000 2014-12-26 2014-12-29 21527690012014 Grant per femije te lindur KOMUNA RRETHINA shperblime lindje 92 persona
  Komuna Krrabe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,100 2014-12-27 2014-12-29 11528120012014 Grant per femije te lindur Komuna Krrabe lik bebe,permbl 22.12.2014,shkresa dt 5.12.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 15,000 2014-12-24 2014-12-26 49621670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 5,000 2014-12-24 2014-12-26 49421670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 80,000 2014-12-24 2014-12-26 49321670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001