Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 18,176,938.00 20 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Vlore (3737) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Vlore 50,000 2014-12-22 2014-12-23 27120370012014 Transferta per shoqerite e te verberve 2037001 K QARKUT SHOQATA ETE VERBERVE VLORE
  Qarku Vlore (3737) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Vlore 50,000 2014-12-22 2014-12-23 27220370012014 Transferta per shoqerite e te verberve 2037001 K QARKUT SHOQATA ETE VERBERVE VLORE
  Qarku Korçe (1515) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Korçe 50,000 2014-12-15 2014-12-16 31620150012014 Transferta per shoqerite e te verberve K QARKUT KONTRIBUT PER SHOQ.E TE VERBERVE DECOLL
  Qarku Korçe (1515) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Korçe 50,000 2014-12-15 2014-12-16 31520150012014 Transferta per shoqerite e te verberve K QARKUT KONTRIBUT PER SHOQ.E TE VERBERVE ERSEKE
  Qarku Korçe (1515) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Korçe 100,000 2014-12-15 2014-12-16 31320150012014 Transferta per shoqerite e te verberve K QARKUT KONTRIBUT PER SHOQ.E TE VERBERVE KORCE
  Qarku Korçe (1515) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Korçe 100,000 2014-12-15 2014-12-16 31420150012014 Transferta per shoqerite e te verberve K QARKUT KONTRIBUT PER SHOQ.E TE VERBERVE POGRADEC
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 4,316,099 2014-10-08 2014-10-09 1010250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp,dt 6.10.2014
  Qarku Vlore (3737) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Vlore 100,000 2014-10-08 2014-10-08 18720370012014 Transferta per shoqerite e te verberve 2037001 K QARKUT SHOQATA ETE VERBERVE SARANDE -DELVINE
  Qarku Vlore (3737) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Vlore 100,000 2014-10-08 2014-10-08 18620370012014 Transferta per shoqerite e te verberve 2037001 K QARKUT SHOQATA ETE VERBERVE VLORE
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,136,269 2014-09-03 2014-09-03 910250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve sit shp gusht sh 02.09.2014 sit 2.9.2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,535,247 2014-08-05 2014-08-06 8 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 89/1 dt1.8.2014 SIT 1.8.2014 sit korrik 2014
  Qarku Shkoder (3333) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Shkoder 250,000 2014-07-21 2014-07-21 15620330012014 Transferta per shoqerite e te verberve KESHILLI QARKUT SHKODER TRANSFERTE KESHILLI I QARKUT
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,847,967 2014-07-10 2014-07-10 7 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 85/1 dt09.07.2014,.sit shpenz nr 85 dt 09.07.2014 shp, paga , tatime sig shoq qershor 2014
  Komuna Miras (1505) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Devoll 30,000 2014-06-25 2014-06-25 15923350012014 Transferta per shoqerite e te verberve KOMUNA MIRAS PER SHOQATEN E TE VERBERVE TE SHQIPERISE MBESHTETJE PER SHOQATEN
  Qarku Diber (0606) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Diber 150,000 2014-06-13 2014-06-19 8820460012014 Transferta per shoqerite e te verberve K.QARKUT 2046001 KESHILLI KORFINATIV PER TE VERBERIT PER VITIN 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 3,185,899 2014-06-06 2014-06-06 6 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 69 dt04.06.2014,.sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq maj 2014
  Qarku Tirane (3535) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Tirane 150,000 2014-05-23 2014-05-26 71 2035001 2014 Transferta per shoqerite e te verberve Kesh Qarkut lik shoq verberve ,VKQ nr 176 dt 04.02.2014,kerkese shoqate nr 8/1 dt 14.05.2014,situacion 2014
  Qarku Tirane (3535) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Tirane 450,000 2014-05-23 2014-05-26 90 2035001 2014 Transferta per shoqerite e te verberve Kesh Qarkut lik shoq verberve ,VKQ nr 176 dt 04.02.2014,kerkese shoqate nr 5 dt 29.01.2014,situacion 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,734,428 2014-05-06 2014-05-07 5 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq prill 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 2,791,029 2014-04-07 2014-04-07 410250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq mars 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >