Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 1,436,000,000.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 130,000,000 2014-12-04 2014-12-04 27610250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUBVENSION SHK NR 276/12 dt 04.12.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 276,000,000 2014-12-03 2014-12-03 27410250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUBVENSION SHK NR 274/12 dt 3.12.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 270,000,000 2014-10-08 2014-10-08 23710250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUVENSION SHK NR 237/10 DT 08.10.14
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 240,000,000 2014-09-01 2014-09-01 19010250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE Kompesime shkresa nr.190/09dt 01.09.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 250,000,000 2014-08-08 2014-08-08 17110250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUVENSION SHK NR 171/08 dt 8.8.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 40,000,000 2014-04-08 2014-04-08 5810250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUVENSION SHK NR 58/04 dt 08.04.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 210,000,000 2014-04-01 2014-04-02 4410250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUVENSION SHK NR 44/04 dt01.04.2014
  Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 20,000,000 2014-04-01 2014-04-01 4310250962014 Transferime per ushtarake ne reforme dhe pensione te parakohshme 1025096 I .SIG . SHOQERORE SUVENSION SHK NR 43/04 dt01.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >