Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 38,251,958.00 324 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 95,400 2014-12-30 2014-12-31 68421240092014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin shpenzime per argetim qendra ekonomike arsimit kod.2124009
  Bashkia Lac (2019) NDUE KOLAJ Laç 180,000 2014-12-30 2014-12-31 100421260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER AKTIVITET KULTURORE FESTAT E FUNDVITIT FT NR 26 DT 26.12.2014
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) FRIDION Lezhe 47,500 2014-12-30 2014-12-31 16710290272014. Shpenzime per aktivitete sociale per personelin GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 26 DT 26.12.2014
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 12,000 2014-12-30 2014-12-31 54621350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Komuna Qender (1128) MARJETA MUKE Permet 30,000 2014-12-30 2014-12-31 37826910012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET K.PISKOVE
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 8,880 2014-12-30 2014-12-31 54421350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 7,200 2014-12-30 2014-12-31 55021350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Mamuras (2019) FLORA GJINAJ Laç 359,999 2014-12-26 2014-12-30 60321620012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA MAMURTRAS PAGUAR UP NR 63 DT 17.12.2014 FATURE NR 31 DT 22.12.2014 FATURE NR 1110277 FH NR 36 DT 22.12.2014 PV MARRJE NE DOREZIM
  Komuna Livadhja (3731) STAVRO KOLO Sarande 216,000 2014-12-29 2014-12-30 13527320012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin SHP NGA KOMUNA LIVADHJA
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 7,445 2014-12-29 2014-12-30 49821390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.22/7223928,dt 29.12.2014 urdh-prok 62 dt 29.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALEKSANDER BASHO Skrapar 120,000 2014-12-26 2014-12-30 48921390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.88-88-1/012387-012388,dt 19.12.2014 urdh-prok 58 dt 16.12.2014
  Universiteti Politeknik (3535) MONDIAL SHPK Tirane 468,000 2014-12-30 2014-12-30 203310110402014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK up 22.12.14 fo 23.12.14 fat 26.12.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) YLLI GRAMATIKU (K91920010R) Tirane 370,000 2014-12-29 2014-12-30 23410111422014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Fak.Ekonomik AKTIVITET UO\P 14 DT 22.12.2014 NJ, FIT 24.12.2014 FAT 122 DT 27.12.2014 SERI 0005946
  Bashkia Orikum (3737) ICEBERG COMMUNICATION Vlore 214,800 2014-12-29 2014-12-30 27921580012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin SHPENZIME PER AKTIVITETE SOCIALE BASHKIA ORIKUM 2158001 FATURA NR.257 DT.15.12.2014 SERIA 18843877
  Bashkia Berat (0202) CONNEXT Berat 479,376 2014-12-26 2014-12-29 76221020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 260.dt.23.12.2014
  Universiteti Politeknik (3535) MONDIAL SHPK Tirane 300,000 2014-12-26 2014-12-29 196510110402014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK up 16.12.2014 fo 18.12.2014 fat 24.12.2014
  Komuna Ballaban (1128) ARJAN KASAJ Permet 33,330 2014-12-24 2014-12-26 27326940012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET K.BALLABAN
  Qendra polivalente Sarande (3731) ADRIAN XHUVANI Sarande 8,000 2014-12-24 2014-12-26 20921380092014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin SHP NGA POLIVALENTE
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 22,200 2014-12-24 2014-12-26 15721380072014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin LIBRA JASHTESHKOLLOR NGA POLIVALENTE
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TRËNDELINË YMERI Tirane 197,000 2014-12-24 2014-12-26 64310150012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin MIN E JASHTME shpenz varrimi pera ambasador program 761 dt. 22.11.2014 fat.438(000343) dt. 23.11.2014