Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 12,180 2014-12-30 2014-12-31 47710160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE SHTESE PAGE VITI 2013 LISTE PAGESE DETYRIME TE PRAPAMBETURA SHKRESA NR 9930.1 DT 05.12.2014
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 4 2014-12-30 2014-12-31 47810160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE KOMISION PAGESE E KTHYER
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 7,605 2014-12-30 2014-12-31 72321180012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIJA KJ PAGA QKR PER ORE JASHT ORARI
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 121,356 2014-12-30 2014-12-31 41410160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 184,171 2014-12-30 2014-12-31 41610160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 10,426,315 2014-12-30 2014-12-31 41310160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 15,678 2014-12-30 2014-12-31 41810160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 31,930 2014-12-30 2014-12-31 41510160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) ALPHA BANK -- ALBANIA Lezhe 52,133 2014-12-30 2014-12-31 41710160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Sp. Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 6,659 2014-12-29 2014-12-29 50010130692014 Shtese page per pune jashte orarit 1013069 Spitali Gramsh tatim honorare
  Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 59,935 2014-12-29 2014-12-29 49910130692014 Shtese page per pune jashte orarit 1013069 Honorare nga Spitali Gramsh
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 38,170 2014-12-29 2014-12-29 22410280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA ORE JASHT ORARI DHJETOR 2014
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 45,540 2014-12-29 2014-12-29 22510280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA ORE JASHT ORARI DHJETOR 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 10,607 2014-12-23 2014-12-29 29110161032014 Shtese page per pune jashte orarit 1016030 paga personeli muaji nentor 2014 bordoroja
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 199,440 2014-12-26 2014-12-29 27910111332014 Shtese page per pune jashte orarit TATIME TE TJERA NGA ZYRA ARSIMORE
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 25,800 2014-12-26 2014-12-29 29710111332014 Shtese page per pune jashte orarit TATIM NGA ZYRA ARSIMORE
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 43,650 2014-12-26 2014-12-26 29610111332014 Shtese page per pune jashte orarit VJETESI E PRAPAMBETUR NGA ZYRA ARSIMORE
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 375,395 2014-12-24 2014-12-26 48810160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare , urdher min 319 dt 4.8.011, shkrese 7375 dhe 7875 dt 23.12.14, vkm 463 dt 16.6.2011 liste pagese
  Drejtoria e Perqasjes Juridike Nderkombetare (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,112 2014-12-26 2014-12-26 10510160882014 Shtese page per pune jashte orarit Drejt Perq Jurid. Nderk.paga pune jashte orarit urdher tit 46 dt 24.12.14, liste pagese
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 447,603 2014-12-24 2014-12-26 48510160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare , urdher min 319 dt 4.8.011, shkrese 7375 dhe 7875 dt 23.12.14, vkm 463 dt 16.6.2011 liste pagese