Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 22,707,986.00 81 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 346,750 2014-12-30 2014-12-31 39010160252014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016025 DREJT POLICISE TVSH DHJETOR 2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 34,120 2014-12-29 2014-12-30 17510160862014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME TVSH DHJETOR 2014
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) PETRIT KAJANA Durres 1,320,000 2014-12-26 2014-12-26 11910940042014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIKTHIM VLERE SUBJEKTIT I PERJ. NGA LEGALIZ.
  Shkolla e Magjistratures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 31410550012014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala SHKOLLA E MAGJISTRATURES tarife shkollimi urdh 89 dt 16.12.2014 bordero
  Shkolla e Magjistratures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2014-12-26 2014-12-26 31510550012014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala SHKOLLA E MAGJISTRATURES Pkthim tarifa studenteve vendim bordi 10 dt.11.09.14 urdher i brendshem 89 dt.16.12.14
  Shkolla e Magjistratures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 610,000 2014-12-19 2014-12-24 29410550012014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala SHKOLLA E MAGJISTRATURES tarife shkollimi urdh 89 dt 16.12.2014 bordero
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BEST-KONSTRUKSION Durres 7,260,000 2014-12-19 2014-12-23 11710940042014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIKTHIM VLERE SUBJEKTIT I PERJ. NGA LEGALIZ.
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 46,084 2014-12-22 2014-12-23 49410111292014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER KTHIM TARIFE SHKOLLIMI PER 3 PERSON
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 13,801 2014-12-22 2014-12-23 49310111292014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER KTHIM TARIFE SHKOLLIMI PER 1 PERSON
  Dega e rezervave Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 97,212 2014-12-12 2014-12-15 11410160972014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016097 REZERVAT T V SH NENTOR 2014 J97426203D3YX01U
  Komisariati Rajonal i Policise Rrugore Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 46,518 2014-12-11 2014-12-12 15610161132014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016113,Kom.Raj.Pol.Rrugore pagese tvsh nentor 2014, liber shitje, ft 88618415 nr 15 dt 30.11.14,
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 4,348 2014-12-10 2014-12-11 16010160862014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME TVSH NENTOR 2014
  Dega e rezervave Puke (3330) DEGA TATIMEVE PUKE Puke 109,500 2014-12-09 2014-12-11 15810160982014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala dega e rezerve puke kodi 1016098 tvshja 14/A 2014 nga shitja mall sekuestro fat.8 DT.11.11.2014
  Dega e rezervave Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 52,400 2014-12-10 2014-12-10 15810160932014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016093 1016093DR.RAJONALE E REZERVAVE MATERIALE SHTETRORE TVSH NENTOR 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 36,432 2014-12-10 2014-12-10 32110160222014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TVSH NENTOR 2014 DEGA E RENDIT 1016022 NR.SERIE J67209233W47C013
  Dega e rezervave Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 846,576 2014-12-05 2014-12-09 10210160922014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala Drejt Raj Rez Mat Tirane TVSH NENTOR FORMULARI DEKLARIMIT
  Bashkia Vlore (3737) FRAL-2000 Vlore 57,000 2014-11-24 2014-11-25 65721460012014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala DERDHUR GABIM BASHKIA 2146001
  Bashkia Elbasan (0808) ARBER HAXHIU Elbasan 19,970 2014-11-12 2014-11-12 76621090012014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia Elbasan derdhje gabim
  Drejtoria Vendore e Policise Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 13,669 2014-11-10 2014-11-11 28110160222014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TVSH TETOR 2014 DEGA E RENDIT 1016022 J67209233W45N01L
  Dega e rezervave Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 240,022 2014-11-07 2014-11-07 8410160922014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala Drejt Raj Rez Mat Tirane tvsh, tetor 2014,