Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 3,723,578.00 11 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 1,357,286 2014-11-27 2014-11-27 15826490012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala Komuna Derjan (2649001) Lik.5 % Garanci Punimesh te Objektit "Rikonstruk. i rruges fshati Barbullej". Proc.Verb.Kolaudimi Dt.08.05.14. Proc.Ver.Marrjes ne Dorzim Dt.19.09.2014.
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 143,600 2014-08-13 2014-08-14 10027660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ SHETIT PLAZH LOTI 2
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 189,600 2014-08-13 2014-08-14 9927660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ SHET PLAZH LOTI 1
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 168,000 2014-08-13 2014-08-14 10227660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ RRUGA KRYESORE PULAJ-PLAZH
  Komuna Velipoje (3333) ELJAN KOTE Shkoder 187,600 2014-08-13 2014-08-14 9827660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJSHKOLLA -9 VJEC RRIOLL
  Komuna Velipoje (3333) RIGHT CLICK Shkoder 183,600 2014-08-13 2014-08-14 10327660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ RRUGE TE BRENDESHME SEK VELIPOJE
  Komuna Velipoje (3333) RIGHT CLICK Shkoder 173,600 2014-08-13 2014-08-14 10127660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ RRUG TE BRENCME KOMSIQE
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 348,400 2014-06-25 2014-06-25 20810131042014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, 5% GARANCI PUNIMESH URDHER 563 DT. 18.12.2013 PV MARRJE NE DOREZIM 20.12.2013 KONTRATE 54 DT. 18.06.2007
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) CARA Tirane 825,000 2014-06-17 2014-06-17 146310130492014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala 1013049 QSUT 5% garanci punimesh urdher 124/1 dt. 27.05.2014 kot.vazhdim 2627/8 dt. 29.07.2011 akt kolaudimi dt. 06.03.2012 pVMD dt. 10.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) CARA Tirane 122,410 2014-06-12 2014-06-12 146210130492014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala 1013049 QSUT 5% garanci punimesh urdher 125/1 dt. 27.05.2014 kontrate 4979/7 dt. 22.11.2011 akt-kolaudimi dt.23.01.2012 pv md. dt.23.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) CARA Tirane 24,482 2014-06-12 2014-06-12 146310130492014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala 1013049 QSUT 5% garanci punimesh urdher 125/1 dt. 27.05.2014 shtese kontrate 1090/3 dt.29.02.2012 akt-kolaudimi dt.23.01.2012 pvmd. dt.23.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >