Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 7,326,359.00 10 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M.A.K STUDIO Tirane 24,000 2014-12-27 2014-12-30 68910131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES Up. 106/3 dt. 31.10.2014 njft. 24.12.2014 kontr. 112 dt. 12.11.2014 fat.151(179988070 dt. 24.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) SPARTAK SHEHU Tirane 9,000 2014-12-27 2014-12-30 69010131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES UP.144/2 DT. 09.12.2014 NJFT. 149/4 DET. 23.12.2014 KONTR. 149/5 DT 24.12.2014 FAT.47(85867199) DT. 24.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M.A.K STUDIO Tirane 24,000 2014-12-27 2014-12-29 68910131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES Up. 106/3 dt. 31.10.2014 njft. 24.12.2014 kontr. 112 dt. 12.11.2014 fat.151(179988070 dt. 24.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) SPARTAK SHEHU Tirane 9,000 2014-12-27 2014-12-29 69010131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES UP.144/2 DT. 09.12.2014 NJFT. 149/4 DET. 23.12.2014 KONTR. 149/5 DT 24.12.2014 FAT.47(85867199) DT. 24.12.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) "GENTI" SHPK Tirane 301,500 2014-09-09 2014-09-10 153210115520141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) 2101155 Nderm.nr 2 punet 5% blerje makine
  Bashkia Durres (0707) ZEQIRI Durres 5,472,000 2014-08-21 2014-08-22 37621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE FADROM LIK FAT NR09304550 DT 23.07.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) "GENTI" SHPK Tirane 301,500 2014-08-19 2014-08-20 13921011552014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) 2101155 Nderm.nr 2 punet 5% MAKINE VETSHAKRKUESE KONT 250 DT 02.10.10 URDHER 1385 DT 18.08.14
  Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 479,999 2014-05-28 2014-05-28 6824200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) Komuna Kurjan 2420001 pompe zhytese per ujesjellesin
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) KOKLA SHPK Gramsh 408,000 2014-04-08 2014-04-09 4221140082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) Sa paguar fat.nr.228 dt:28.03.2014 nga Komunale Banesa Gramsh
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BUJAR BUNDO Tirane 297,360 2014-04-02 2014-04-03 260250722014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) shtepia e foshnjes 03 vjec paisje up 130 11.03.2014 pv 11.03.2014 fat 8-11 20.03.2014 fh 38-40 20.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >