Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 68,179,321.00 10 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Universiteti Bujqesor (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 166,800 2014-12-29 2014-12-30 53810110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik Univer.Bujqesor INSTALIM FINANCA 5 UP 123 DT 8.10.2014 FAT 935 DT 16.10.2014 SERI 15784868
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INTECH + Tirane 17,558,400 2014-12-19 2014-12-23 30010870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik AKSHI pagese per krijimin e aplikacioneve per portalin e-albania kontrate nr.1197prot. dt.14.08.2014 vazhdim akt dorezim nr.16.12.2014 akt marrje dorezom nr.1814 dt.18.12.2014 ft.nr071214 s/87441610 dt.18.12.2014 fh.nr.58 dt.18.12.2014
  Komuna Karine (0827) PC STORE Peqin 195,600 2014-12-11 2014-12-12 17626810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik blerje Kompjutera Komuna Karinene favor te PC STORE TIRANE fat. 3108 dt 24.11.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INTECH + Tirane 11,340,000 2014-11-27 2014-12-02 27910870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik AKSHI pagese per permiresimin dhe lehtesimin e perdorimit te protalit e-albania.up nr.836 prot. dt.10.06.2014 kontrate nr.1197prot. dt.14.08.2014 vazhdim ft. nr.051114 s/08691500 dt.24.11.2014 fh nr.47 dt.24.11.2014 akt marrje dorezim nr.16
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) LUDWING-PFEIFFER-HOCH-UND-TIEF Tirane 7,203,393 2014-11-14 2014-11-17 38210060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik DPUK tvsh furn.dhe mbrojtje liqenit te Shkodres kont va 3 23.06.2011 sit 15 tetor 2014 fat 35 s 89393485
  Prokurori Apeli Korce (1515) ALEKO VASILLAQ MICO Korçe 57,900 2014-10-14 2014-10-15 12710280332014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik PROKURORIA E APELIT KORCE INSTALIM RJETI INFORMATIK LIK FAT NR.31 DT.13.10.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INTECH + Tirane 30,828,000 2014-10-08 2014-10-09 10870062222014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik AKSHI pagese per sistemin e permiresimit te portalit e-Albania up.nr.836 dt.10.0.2014 formular i njoftimit te kontrates nr.902 dt.19.06.2014 formular njoftim fitues nr.1161 prot. dt.07.08.2014 kontrate n.1197prot. dt.14.08.2014 akt marrje d
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 291,629 2014-09-05 2014-09-08 205910130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 1013049 QSUT OPONENCE TEKNIKE MARRVESHJE 19.08.2014 FAT. 72 SERIA 12751348 DT. 18.08.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) BLETA / DURRES Durres 417,600 2014-07-21 2014-07-22 8010160862014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME PUBLIKIMI ON LINE I SHPMPB
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ADRENALINE Tirane 119,999 2014-06-27 2014-06-30 43310100392014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft rip fotokopje pajisje up dt 9.4.2014, nj fit dt 29.4.2014, seri 105057189 dt 19.6.2014, fh dt 19.6.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >