Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 631,229,369.00 258 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 503,376 2014-12-31 2014-12-31 24123700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 406 DT 30.12.2014
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 513,840 2014-12-31 2014-12-31 24023700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 407 DT 30.12.2014
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,544,300 2014-12-31 2014-12-31 58324100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Frakull (0909) "PALMA CONSTRUCION" Fier 100,000 2014-12-30 2014-12-31 19324150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Frakull Fier 2415001 likujdim fature
  Bashkia Maliq (1515) PROJECT DESIGN Korçe 20,400 2014-12-31 2014-12-31 29321680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MALIQ SUPERVIZIM KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 23 DAT 29.12.2014
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 315,337 2014-12-31 2014-12-31 49921280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR NDRICIM RRUGOR ZYRA ARSIMORE-LOKALI ALLES,FATURA 47 DATE 18.12.2014.
  Komuna Komsi (0625) ATEANI Mat 6,733,014 2014-12-30 2014-12-31 28026450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Komsi (2645001) Lik. Situac. Nr.05 Objekti "Ndert. Ujesj. Fsh. German Rrjeti Shpernd. Muzhake).Fat.Nr.133 Dt.30.12.2014 Kontr. Punime Dt.21.11.2012.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) DEA-N CONSULTING STUDIO Mirdite 376,000 2014-12-30 2014-12-31 2921330052014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve ujsjellsi mirdite per mbikqyrje punimesh shtese kontrate
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 136,800 2014-12-30 2014-12-31 85910170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 69 dt 22.12.14 seri 15930570, kontrate 909/1 dt 24.10.14ne vazhdim
  Komuna Bradashesh (0808) INDUSTRI NDERTIM (IN) Elbasan 9,950,000 2014-12-29 2014-12-30 28923810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Bradashesh ndertim ujesjellesi rajonal ne fikas shijon
  Komuna Strume (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,021,389 2014-12-29 2014-12-30 34724220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 situacion punimesh per KUZ
  Komuna Strume (0909) "SHENDELLI" Fier 8,857,560 2014-12-29 2014-12-30 34824220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 situacion punimesh per KUZ
  Komuna Strume (0909) A R G I Fier 240,000 2014-12-29 2014-12-30 34924220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 drejtues punimesh per KUZ
  Komuna Vreshtas (1515) "ADA-CO" Korçe 423,054 2014-12-29 2014-12-30 27325010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve komuna vreshtas kub sheqeras lagja stallat fat nr 2 dat 11.12.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) DEA-N CONSULTING STUDIO Mirdite 1,000,000 2014-12-29 2014-12-30 3021330052014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve ujsjellsi mirdite per mikqyrje punimesh kontrate punimesh
  Bashkia Sarande (3731) JODY-KOMPANY Sarande 254,448 2014-12-29 2014-12-30 62721380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve REHABILITIM ,SISTEMIM SHATERVANIT NE QENDER TE QYTETIT LIK FAT NR 114 DT 11.12.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) ILIRIA/D Sarande 299,800 2014-12-29 2014-12-30 61221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 5 % shkalle betoni nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 979,648 2014-12-29 2014-12-30 64921380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve rikonstruksion KUB-ve dhe KUZ-ve ne rrugen Butrinti nga bashkia
  Komuna Kote (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 9,784,734 2014-12-29 2014-12-30 15228440012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2844001 KKOTE KUZ DRASHOVICE FAT NR 38 DAT 29.12.2014
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 5,700,000 2014-12-29 2014-12-30 25720160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2160001 B HIMARE RRJETI I UJESJELLSIT PALASE