Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Komuna Rrase (0808) All All 24,906,736.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 126,000 2014-12-29 2014-12-30 13523950012014 Ndihme ekonomike shperblim ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 274,760 2014-12-29 2014-12-30 13423950012014 Ndihme ekonomike ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 186,000 2014-12-29 2014-12-30 13623950012014 Pagese paaftesie shperblim paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,505,532 2014-12-24 2014-12-24 12523950012014 Ndihme ekonomike ndihme, paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,608 2014-12-24 2014-12-24 12623950012014 Ndihme ekonomike ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 8,330 2014-12-16 2014-12-17 13123950012014 Uje uje Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-12-16 2014-12-17 12623950012014 Elektricitet 2395001 energji Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 29,000 2014-12-16 2014-12-17 13223950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve supervizim Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 15,708 2014-12-16 2014-12-17 13323950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) ERVIS XHELO Elbasan 80,000 2014-12-12 2014-12-15 12623950012014 Sherbime telefonike sherbim interneti Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 70,686 2014-12-04 2014-12-04 12423950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltar Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 250,862 2014-12-04 2014-12-04 12323950012014 Paga baze paga Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,492,260 2014-11-27 2014-12-01 12123950012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion rruge Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-11-18 2014-11-19 11423950012014 Elektricitet 2395001 enegji tetor 2014Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,155,660 2014-11-13 2014-11-14 11223950012014 Kompensime speciale te tjera ndihme paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 250,862 2014-11-04 2014-11-05 11023950012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 70,686 2014-11-04 2014-11-05 11123950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltar Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-10-31 2014-10-31 10123950012014 Elektricitet 2395001 energji Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) MANJOLA SARJA Elbasan 199,900 2014-10-29 2014-10-30 10923950012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale kancelari Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 7,854 2014-10-29 2014-10-30 10823950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Komuna Rrase