Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Rrase (0808) All All 24,906,736.00 75 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 126,000 2014-12-29 2014-12-30 13523950012014 Ndihme ekonomike shperblim ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 274,760 2014-12-29 2014-12-30 13423950012014 Ndihme ekonomike ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 186,000 2014-12-29 2014-12-30 13623950012014 Pagese paaftesie shperblim paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,505,532 2014-12-24 2014-12-24 12523950012014 Ndihme ekonomike ndihme, paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,608 2014-12-24 2014-12-24 12623950012014 Ndihme ekonomike ndihme Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 8,330 2014-12-16 2014-12-17 13123950012014 Uje uje Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-12-16 2014-12-17 12623950012014 Elektricitet 2395001 energji Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 29,000 2014-12-16 2014-12-17 13223950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve supervizim Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 15,708 2014-12-16 2014-12-17 13323950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) ERVIS XHELO Elbasan 80,000 2014-12-12 2014-12-15 12623950012014 Sherbime telefonike sherbim interneti Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 70,686 2014-12-04 2014-12-04 12423950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltar Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 250,862 2014-12-04 2014-12-04 12323950012014 Paga baze paga Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,492,260 2014-11-27 2014-12-01 12123950012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion rruge Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-11-18 2014-11-19 11423950012014 Elektricitet 2395001 enegji tetor 2014Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,155,660 2014-11-13 2014-11-14 11223950012014 Kompensime speciale te tjera ndihme paaftesi Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 250,862 2014-11-04 2014-11-05 11023950012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 70,686 2014-11-04 2014-11-05 11123950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltar Komuna Rrase Rudin Qypi 029327584
  Komuna Rrase (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 680 2014-10-31 2014-10-31 10123950012014 Elektricitet 2395001 energji Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) MANJOLA SARJA Elbasan 199,900 2014-10-29 2014-10-30 10923950012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale kancelari Komuna Rrase
  Komuna Rrase (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 7,854 2014-10-29 2014-10-30 10823950012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Komuna Rrase