Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) All All 32,195,000.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,895,000 2014-12-12 2014-12-12 1510930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 2,605,000 2014-12-12 2014-12-12 1610930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,540,000 2014-11-17 2014-11-18 1410930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,900,000 2014-11-17 2014-11-17 1310930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,960,000 2014-10-15 2014-10-16 1110930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,300,000 2014-10-15 2014-10-16 1210930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,610,000 2014-09-10 2014-09-10 1010930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,590,000 2014-09-10 2014-09-10 910930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 805,000 2014-08-29 2014-08-29 810930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 505,000 2014-08-29 2014-08-29 710930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa min. fin 1771/13 dt 17.03.2014,1771/5 dt 25.03.2014,shkrese e MEI dt 922/5 dt 27.03.2014
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 2,360,000 2014-06-06 2014-06-09 310930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa 922/5 dt 27.3.14 shkresa min. fin 1771/5 dt 25.3.14,1771/3 dt 17.3.14
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 1,925,000 2014-06-06 2014-06-09 410930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa 922/5 dt 27.3.14 shkresa min. fin 1771/5 dt 25.3.14,1771/3 dt 17.3.14
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 6,900,000 2014-04-17 2014-04-18 110930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa 922/5 dt 27.3.14 shkresa min. fin 1771/5 dt 25.3.14,1771/3 dt 17.3.14
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (3535) (0000) AGJENSIA KOMB.TE BURIMEVE NATYRORE Tirane 5,300,000 2014-04-17 2014-04-18 210930022014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 AKBN transferte shkresa 922/5 dt 27.3.14 shkresa min. fin 1771/5 dt 25.3.14,1771/3 dt 17.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >