Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) All All 3,556,676.00 69 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 48,160 2014-12-22 2014-12-23 94310250482014 Udhetim i brendshem Zyra e Sherbimit Social 1025048,pagese per dieta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) JUELDA MOLLA Berat 65,000 2014-12-22 2014-12-23 9310250482014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Zyra e Sherbimit Social 1025048,likujdim fature nr 31.dt.18.12.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 3,410 2014-12-22 2014-12-23 91310250482014 Elektricitet 1025048 Zyra e Sherbimit Social 1025048,likujdim kontrate a-015235 fatura 618650022 dt.30.11.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,000 2014-12-22 2014-12-23 92310250482014 Sherbime telefonike Zyra e Sherbimit Social 1025048,likujdim klienti 310001905180 dt.30.11.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 6,858 2014-12-05 2014-12-05 8610250482014 Posta dhe sherbimi korrier zyra e sherbimit socila berat lik fat nentor 2014 posta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 936 2014-12-05 2014-12-05 8710250482014 Uje zyra e sherbimit socila berat kontrata 4133002 lik fat nentor 2014 uje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 238,259 2014-12-01 2014-12-01 8510250482014 Shtese page per vjetersi ne pune zyra e sherbimit social berat pagat nentor 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 10,300 2014-11-21 2014-11-24 8410250482014 Udhetim i brendshem zyra e sherbimit social berat djeta sherbimi
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,000 2014-11-21 2014-11-21 8310250482014 Sherbime telefonike zyra e sherbimit social berat klienti 310001905180 lik fat tetor 2014 telefon
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 3,326 2014-11-21 2014-11-21 8210250482014 Elektricitet 1025048 zyra e sherbimit social berat klientiBE1A120046015235 lik fat tetor 2014 energji elektrike
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,980 2014-11-14 2014-11-17 8010250482014 Uje zyra e sherbimit socil berat kontrata 4133002 lik fat tetor 2014 uje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 7,002 2014-11-14 2014-11-17 8110250482014 Posta dhe sherbimi korrier zyra e sherbimit socil berat lik fat tetor 2014 posta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 241,654 2014-11-03 2014-11-03 7710250482014 Paga baze zyra e sherbimit social berat pagat e punonjesve berat tetor 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 1,965 2014-10-21 2014-10-22 7610250482014 Elektricitet 1025048 Zyra e Kujdesit Social 1025048,likujdim kontrate a15235,fatura dt.01.10.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,000 2014-10-21 2014-10-22 7510250482014 Sherbime telefonike Zyra e Kujdesit Social 1025048,likujdim klienti 310001905180,fatura dt.30.09.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,746 2014-10-14 2014-10-14 7410250482014 Posta dhe sherbimi korrier zyra e sherbimit social berat lik fat shtator 2014 posta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 22,300 2014-10-14 2014-10-14 7010250482014 Udhetim i brendshem zyra e shrbimit social berat pagese djeta sherbimi
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 414 2014-10-14 2014-10-14 7310250482014 Uje zyra e sherbimit social berat kontrata 4133002 lik fat shtator 2014 uje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 66,400 2014-10-03 2014-10-06 6910250482014 Udhetim i brendshem zyra e sherbimit social berat pagese djeta sherbimi
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 237,834 2014-10-01 2014-10-01 6810250482014 Shtese page per vjetersi ne pune zyra e sherbimi social pagat shtator 2014