Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sp. Devoll (1505) All All 40,789,139.00 250 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Devoll (1505) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Devoll 37,200 2014-12-23 2014-12-24 31010130672014 Paga baze SPITALI BILISHT PER URDHERI I INFERMJERIT PAGUAR URDHERI I INFERMJERIT MUAJI JANAR-DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 1,120 2014-12-23 2014-12-24 31310130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA E TIRANES Devoll 22,260 2014-12-23 2014-12-24 31110130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) PRO CREDIT BANK Devoll 22,260 2014-12-23 2014-12-24 31410130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 22,260 2014-12-23 2014-12-24 31210130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI NENTOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA E TIRANES Devoll 22,260 2014-12-23 2014-12-24 31610130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA E TIRANES Devoll 22,260 2014-12-23 2014-12-24 31510130672014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR RIMB SHPZ TRANSP TE SEMURI DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Devoll 12,200 2014-12-23 2014-12-24 30910130672014 Paga baze SPITALI BILISHT PER KESH KOMB I URDH TE MJEKUT PAGUAR URDHERI I MJEKUT JANAR-DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BLERINA KAPEDANI Devoll 370,800 2014-12-23 2014-12-23 30710130672014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BILISHT PER BLERINA KAPEDANI PER BLERJE MATERJALE TE BUTA
  Sp. Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 16,581 2014-12-22 2014-12-23 30510130672014 Sherbime telefonike 1013067 SPITALI per ALBTELEKOM SHA FATURA NR KLIENTI 310001806895.310001780054,310001807030 NENTOR 2014
  Sp. Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 20,600 2014-12-22 2014-12-23 30810130672014 Udhetim i brendshem SPITALI BRDERO PAGUAR DIETA NENTOR DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 4,120 2014-12-22 2014-12-23 30610130672014 Udhetim i brendshem SPITALI BRDERO PAGUAR DIETA DHJETOR 2014
  Sp. Devoll (1505) IGMA Devoll 478,800 2014-12-18 2014-12-19 30410130672014 Sherbim per ngrohje SPITALI BILISHT PER IGMA PER LENDE DJEGSE PER NGROHJE
  Sp. Devoll (1505) EUROSIG SHA Devoll 48,840 2014-12-17 2014-12-18 30310130672014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI BILISHT PER EUROSIG SHA PER SIGURACION I MJETEVE TE TRANSPORTIT
  Sp. Devoll (1505) ELVIS ZYFI Devoll 54,000 2014-12-17 2014-12-18 30210130672014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI BILISHT PER ELVIS ZYFI PER MIRMBAJTJE E RIPARIM AUTOMJETESH
  Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 20,280 2014-12-17 2014-12-18 30110130672014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BILISHT PER BIOMETRIK ALBANIA PER BLERJE SEVIS FOTOMETER MINITECNO
  Sp. Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 219,827 2014-12-16 2014-12-17 30010130672014 Elektricitet 1013067 SPITALI BILISHT PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI NENTOR 2014 NR KLIENTI KR0C010010073230
  Sp. Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 3,444 2014-12-16 2014-12-17 29410130672014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BILISHT PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI NENTOR 2014
  Sp. Devoll (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 49,380 2014-12-12 2014-12-15 29010130672014 Uje SPITALI BILISHT PER UJESJELLESIN PAGUAR UJE MUAJI NENTOR 2014
  Sp. Devoll (1505) IMI - FARMA Devoll 12,096 2014-12-12 2014-12-15 29110130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BILISHT PER IMI FARMA PER ILACE