Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED All 36,155,676.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 20,868,000 2014-12-15 2014-12-15 32710130552014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Q.K.T.GJAKUT pajisje per inaktivizim viral,up nr 5499/7 d t29.10.2014,njoftim fit nr 5499/6 dt 24.10.2014,kontrate nr 230 dt 31.10.2014,deklate tran dt 04.12.2014,fat nr 739 dt 01.012.2014 seri 17279724,fh nr 86 dt 02.12.2014,akt kolaudim d
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 2,460,840 2014-08-05 2014-08-06 17910130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT rmat mjeksore kontr ne vazhdim 102 dt. 14.04.2014 fat.376dt.17.06.2014 seria 13791807 fh.52 dt. 27.06.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 57,504 2014-08-05 2014-08-06 18010130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT mat mjeksore kontr ne vazhdim 102 dt. 14.04.2014 fat.393 dt. 27.06.2014 seri 13791824 fh. 52 dt. 27.06.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 184,248 2014-07-22 2014-07-22 16710130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT,materiale konsumi mjekesore,kont vazhdim nr 102 dt 14.04.2014,fat nr 392 dt 26.06.2014 sr 13791823,fh nr 51 dt 26.06.14
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 170,400 2014-07-15 2014-07-15 15610130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T,materiale kons mjekesore fat 315 dt 26.05.14 sr 13791746 fh 380 dt 26.05.14 pv kloadum 26.05.14 kont ne vazhd 102 dt 14.04.14
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 216,000 2014-06-19 2014-06-20 13710130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT MAT MJEKESORE kontrate ne vazhdim nr. 101 dt. 14.04.2014 fat.255 dt. 08.05.2014 seria 13791686 fh. 31 dt. 08.05.2014 pv kolad. dt. 08.05.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 9,920,640 2014-06-19 2014-06-20 13610130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT MAT MJEKESORE kontrate ne vazhdim nr. 101 dt. 14.04.2014 fat. 296 dt. 19.05.2044 seria 13791727 fh. 34 dt. 20.05.2014 pv kolaudiumi dt.19.05.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 137,352 2014-06-16 2014-06-17 13210130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Q.K.T.GJAKUT Materiale konsumi mjekesor up 55 dt 12.02.2014 njoft fit 1015/10 dt 04.04.2014 aut lidh kontr 1015/13 dt 09.04.2014 kontr 102 dt 14.04.2014 fat 203 dt 17.04.2014 fh 22 dt 17.04.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 464,294 2014-06-16 2014-06-17 13110130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Q.K.T.GJAKUT Materiale konsumi mjekesor up 55 dt 12.02.2014 njoft fit 1015/10 dt 04.04.2014 aut lidh kontr 1015/13 dt 09.04.2014 kontr 102 dt 14.04.2014 fat 254 dt 08.05.2014 fh 30 dt 08.05.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 245,038 2014-06-16 2014-06-17 13010130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Q.K.T.GJAKUT Materiale konsumi mjekesor up 55 dt 12.02.2014 njoft fit 1015/10 dt 04.04.2014 aut lidh kontr 1015/13 dt 09.04.2014 kontr 102 dt 14.04.2014 fat 230 dt 29.04.2014 fh 26 dt 29.04.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 1,344,000 2014-05-20 2014-05-21 9310130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT MAT MJEKESORE FAT 204 DT 17.04.2014 SR 13791635 FH 21 DT 17.04.14 V KLOAUDM 17.04.14 UP 55 DT 12.02.14 AUTORIM KO0NT 1015/13 DT 09.04.14 NJOFT FIT 1015/10 DT 04.04.14 KONT 101 DT 14.04.14 BULETIN PRILL 2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 87,360 2014-05-20 2014-05-21 9410130552014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,Q.K.T.GJAKUT MAT MJEKESORE FAT 231 DT 29.04.14 SR 13797662 FH 27 DT 29.04.14 PV KOLAD 29.04.14 UP 55 DT 12.02.14 AUTORIM KO0NT 1015/13 DT 09.04.14 NJOFT FIT 1015/10 DT 04.04.14 KONT 101 DT 14.04.14 BULETIN PRILL 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >