Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D All 75,208,090.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 210,300 2014-12-30 2014-12-31 2713101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kont vazhdim nr 2831/47 dt 10.07.2014 fat nr 6541500597 dt 17.10.2014 sr 23700597,fh nr 4089 dt 17.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 160,000 2014-12-30 2014-12-31 354710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 4913/16 dt 14.11.14 fat 6541500666 dt 26.03.14 fh 4399 dt 12.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 416,000 2014-12-28 2014-12-29 346510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2569/8 dt 09.06.14 fat 6541500581 dt 10.10.2014 fh 4063 dt 10.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 350,500 2014-12-28 2014-12-29 346310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2831/47 dt 10.07.14 fat 6541500566 dt 07.10.14 fh 4041 dt 07.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 259,000 2014-12-29 2014-12-29 351110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA k 2831/47 fat 4.12.14 fh 4.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 430,000 2014-12-29 2014-12-29 351210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA k 2831/47 fat 4.12.14 fh 4.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 2,459,960 2014-12-28 2014-12-29 346410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2569/8 dt 09.06.14 fat 6541500583 dt 13.10.14 fh 4069 dt 13.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 607,741 2014-12-24 2014-12-26 3161110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1606/20 dt 01.06.12 fh 789 dt 24.0.09.2012 fat 6541500123 dt 24.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 570,403 2014-12-24 2014-12-26 315510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1770/57 dt 18.06.12 fh 788 dt 24.09.12 fat 6541500128 dt 24.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 557,150 2014-12-24 2014-12-26 316410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1606/20 dt 01.06.12 fh 679 dt 30.08.12 fat 6541500101 dt 30.08.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 251,900 2014-12-26 2014-12-26 319510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3219/2 DT 22.05.13 FH 1623 DT 03.06.13 FH 6551521997 DT 03.06.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 325,888 2014-12-24 2014-12-26 320410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 3844/5 dt 05.07.13 fh 1754 dt 17.07.13 fh 6541500117 dt 15.07.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 1,218,433 2014-12-24 2014-12-26 316110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1639/10 dt 22.06.12 fh n 735 dt 13.09.12 fat 6541500118 dt 13.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 1,215,482 2014-12-24 2014-12-26 316210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1639/10 dt 22.06.12 fh 709 dt 05.09.12 fat 6541500106 dt 05.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 4,257,000 2014-12-26 2014-12-26 319610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3219/2 DT 22.05.13 FH 1668 DT 18.06.13 FAT 6541500079 DT 18.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 187,000 2014-12-24 2014-12-26 315610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barn ako 4005/10 dt 17.08.12 fh 764 dt 18.09.12 fat 6541500121 dt 18.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 660,845 2014-12-24 2014-12-26 314910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1639/10 dt 22.06.12 fh 568 dt 30.07.12 fat 6541500080 dt 30.07.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 351,450 2014-12-24 2014-12-26 315910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1770/57 dt 18.06.2012 fh 733 dt 13.09.12 fat 6541500116 dt 13.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 1,154,415 2014-12-24 2014-12-26 317310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1606/20 dt 01.06.12 fh 888 dt 15.10.2012 fat 6541500146 dt 15.10.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 561,000 2014-12-24 2014-12-26 316310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna ko 4005/10 dt 17.08.12 fh 664 dt 28.08.12 fat 6541500096 dt 28.08.12