Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bursa e Tiranes (3535) All All 8,063,453.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 1,700,000 2014-10-09 2014-10-10 810100382014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BURSA E TIRANES .TRANSFERIM FONDE qershor 2014 SITUACIONI SHPENZ gusht 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 1,700,000 2014-08-07 2014-08-07 710100382014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BURSA E TIRANES .TRANSFERIM FONDE qershor 2014 SITUACIONI SHPENZ qershor korrik 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 800,000 2014-06-12 2014-06-13 610100382014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BURSA E TIRANES .TRANSFERIM FONDE qershor 2014 SITUACIONI SHPENZ maj 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 763,453 2014-05-08 2014-05-08 510100382014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BURSA E TIRANES TRANSFERIM FONDE maj 2014 SITUACIONI SHPENZ MARS 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 900,000 2014-04-08 2014-04-09 410100382014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BURSA E TIRANES TRANSFERIM FONDE PRILL 2014 SITUACIONI SHPENZ MARS 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 800,000 2014-03-06 2014-03-06 310100382014 Unspecified Bursa transferim fondi situacion SHKURT 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 700,000 2014-02-13 2014-02-13 210100382014 Unspecified Bursa transferim fondi situacion janar 2014
  Bursa e Tiranes (3535) BURSA E TIRANES SH.A. Tirane 700,000 2014-01-28 2014-01-29 110100382014 Unspecified Bursa transferim fondi situacion dhjetor2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >