Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-12-30 2014-12-30 19710100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA GJYKATA E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 60,000 2014-12-26 2014-12-29 19610100152014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DEGA E THESARIT KORCE RIPARIM GJENERATORI LIK FAT NR.618 DT.26.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) N E P T U N Korçe 5,990 2014-12-22 2014-12-23 19510100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE ZYRE LIK FAT NR.551 DT.19.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 6,000 2014-12-22 2014-12-23 19410100152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE ZYRE LIK FAT NR.1096 DT.19.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-12-22 2014-12-23 19310100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME GJYQSORE PULLA PER GJYKATEN E APELIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) VASKE GAQI Korçe 23,400 2014-12-18 2014-12-19 19210100152014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DEGA E THESARIT KORCE MIREMBAJTJE CENTRALI TEL LIK FAT NR.438 DT.17.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 16,000 2014-12-18 2014-12-19 19110100152014 Libra dhe publikime profesionale DEGA E THESARIT KORCE ABONIM GAZETA ZYRTARE LIK FAT NR.2 DT.17.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIR KOCI MITA Korçe 1,500 2014-12-16 2014-12-17 18510100152014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DEGA E THESARIT KORCE MIREMBAJTJE KONDICIONERI LIK FAT NR.30 DT.15.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 88,560 2014-12-11 2014-12-12 18410100152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE ZYRE LIK FAT NR.188 DT.10.12.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,378 2014-12-11 2014-12-12 18310100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 FAT NR.718913067 DT.30.11.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) SUPPORT - 07 SH.P.K Korçe 30,000 2014-12-11 2014-12-11 18010100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE FAT.09 DT 05.12.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 6,480 2014-12-09 2014-12-10 18210100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE POSTARE FAT.1268 DT 30.11.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 20,630 2014-12-09 2014-12-10 17910100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI NENTOR KR0A060008028935
  Dega e Thesarit Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 49,000 2014-12-09 2014-12-10 18110100152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE FAT.111 DT 25.11.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 6,924 2014-12-04 2014-12-09 17810100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI SIPAS BORDEROSE
  Dega e Thesarit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 520 2014-12-01 2014-12-01 17610100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE KAMAT VONESE PER KONTRATEN 28935 SHKURT 2013
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 435,761 2014-12-01 2014-12-01 17410100152014 Paga baze DEGA E THESARIT KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 64 2014-12-01 2014-12-01 17710100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE KAMAT VONESE PER KONTRATEN 28935 SHKURT 2012
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,212 2014-11-24 2014-11-27 17210100152014 Kancelari DEGA E THESARIT KORCE BLERJE KANCELARI LIIK FAT NR.954 DT.19.11.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) CITRUS Korçe 26,040 2014-11-24 2014-11-25 17110100152014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DEGA E THESARIT KORCE BLERJE TONERA LIIK FAT NR.316 DT.20.11.2014