Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,563,217 2014-11-04 2014-11-04 15421410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGE TETOR 2014
  Shkolla Pyjore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,111,793 2014-11-04 2014-11-04 7410110582014 Shtese page per pune jashte orarit SHKOLLA PYJORE SHKODER PAGA TETOR 2014
  Zyra Arsimore Kamez (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,836,034 2014-11-03 2014-11-04 21410111592014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE KAMEZ paga tetor 2014,list pagese 2014,np 185
  Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 33,669 2014-11-03 2014-11-04 60210100012014 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.pagat tetor 2014 liste pagese per muajin tetor 2014 nr.faktik i punonj. per Pro Credit Bank 1
  Prokuroria e rrethit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 1,203,193 2014-11-03 2014-11-03 13410280102014 Shtese page per pune jashte orarit 1028010 PROK RRETHI GJIROKASTER PAGAT TETOR 2014 LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 11,228 2014-11-03 2014-11-03 44210111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE TETOR 2014 LISTE PAGESA
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 19,190 2014-11-03 2014-11-03 44610111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE TETOR 2014 LISTE PAGESA
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 11,352 2014-11-03 2014-11-03 21510290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT GJYQTARE DHE SEKRETARE LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 686,673 2014-11-03 2014-11-03 43810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE TETOR 2014 LISTE PAGESA
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 9,213 2014-11-03 2014-11-03 21610290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT SEKRETARE LISTE PAGESE
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 5,400 2014-11-03 2014-11-03 19410111002014 Shtese page per pune jashte orarit 1011100 Paga Aurora Rabo Muaj Tetor 2014 Zyra Arsimore Gramsh
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 600 2014-11-03 2014-11-03 19510111002014 Shtese page per pune jashte orarit 1011100 Tatim Paga Aurora Rabo Muaj Tetor 2014 Zyra Arsimore Gramsh
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 1,005,668 2014-11-03 2014-11-03 13210290212014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA PAGA TETOR 2014
  Sp. Kolonje (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 5,224,011 2014-11-03 2014-11-03 28810130722014 Shtese page per pune jashte orarit 1013072 spitali kolonje shpenz per paga muaji tetor 2014
  Prokuroria e rrethit Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 611,764 2014-11-03 2014-11-03 9110280202014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria Mat (1028020) Lik.Paga muaji Tetor. List-Pagese Nr. Punonjs.10.
  Zyra Arsimore Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 4,922,883 2014-11-03 2014-11-03 2941011102 Shtese page per pune jashte orarit Paga nga Zyra Arsimore per muajin tetor 2014 sipas listpasave
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 506,634 2014-11-03 2014-11-03 16410280312014 Shtese page per pune jashte orarit 600, Prok per krime te Renda , paga tetor 2014,listpagese 2014,np 5/5
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,312,242 2014-11-03 2014-11-03 29810280012014 Shtese page per pune jashte orarit 600, Prokuroria Pergjithshme , paga tetor 2014,list pagese 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 83,924 2014-11-03 2014-11-03 46410110012014 Shtese page per pune jashte orarit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 11,368 2014-10-27 2014-10-29 20810290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT PER GJYQTARE LISTE PAGESE