Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 90,034,788.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Memaliaj (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 50,000 2014-04-07 2014-04-08 76/21430012014 Uje VENDIM GJYQI 237 04.12.2009 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) ANDREA ÇOKA Tepelene 42,710 2014-04-07 2014-04-08 69/21430012014 Kancelari DETYRIM I VITIT TE KALUAR BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) GRAMOS TOLA Tepelene 10,000 2014-04-07 2014-04-08 72/21430012014 Sherbime telefonike FT NR 9/28.02.2013 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 207,900 2014-04-07 2014-04-08 63/21430012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE 2 MUAJ BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,208,000 2014-04-04 2014-04-07 73/21430012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 76,215 2014-04-04 2014-04-07 66/21430012014 Elektricitet 2143001 B-006025,B-006025B-005920,B-005920 NR FT 605717305,605718521 B MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 58,080 2014-04-04 2014-04-07 65/21430012014 Uje UJE QERSHOR- KORRIK 2012 BASHKI MEMEALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 703,467 2014-04-02 2014-04-02 58/21430012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes PAGA APARATI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) VASIL ZOTO Tepelene 11,740 2014-04-01 2014-04-02 57/21430012014 Kancelari BASHKI MEMALIAJ FT NR 13/20.02.2014
  Bashkia Memaliaj (1134) VASIL ZOTO Tepelene 94,260 2014-04-01 2014-04-02 57/1/21430012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje BASHKI MEMALIAJ FT NR 13/17.01.2013(PAISJE ZYRE)
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 31,946 2014-04-02 2014-04-02 59/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KULTURA BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-04-01 2014-04-02 62/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA E GJ CIVILE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 57,070 2014-04-02 2014-04-02 60/21430012014 Paga baze PAGASPORTI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 21,600 2014-04-01 2014-04-02 61/21430012014 Paga baze PAGA SPORTI ; BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,734,600 2014-03-12 2014-03-13 50/21430012014 Unspecified NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 80,000 2014-03-05 2014-03-06 40/21430012014 Unspecified DETYRIM I PRAPAMBETUR BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 38,280 2014-03-05 2014-03-06 44/21430012014 Unspecified UJI PRILL 2012 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) SHZA KALEMI Tepelene 200,000 2014-03-05 2014-03-06 41/21430012014 Unspecified DIFERNCE FATURE 20/30.12.2011 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 377,900 2014-03-05 2014-03-06 42/21430012014 Unspecified KESHILLTARE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 20,700 2014-03-05 2014-03-05 37/21430012014 Unspecified PAGA E ROJES BASHKI MEMALIAJ