Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 67,064,255.00 147 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Mallakastër (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 60,000 2014-04-08 2014-04-09 44 1011106 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE PER SHPERBLIM MESUESISH PER ZYREN ARSIMORE MALLAKASTER
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 217,353 2014-04-07 2014-04-07 13310110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 126,396 2014-04-07 2014-04-07 13510110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 444,000 2014-04-04 2014-04-04 9221110012014 Pensione per moshe madhore BASHKIA FIER 2111001 SHPERBLIM PER PENSION MARS 2014
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 190,905 2014-03-24 2014-03-25 10110110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 159,687 2014-03-24 2014-03-25 10010110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Komuna Dermenas (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 32,000 2014-03-21 2014-03-24 6124120012014 Pensione per moshe madhore K/Dermenas Fier 2412001 shperblim per dalje ne pension