Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 67,064,255.00 147 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra Arsimore Mallakastër (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 60,000 2014-04-08 2014-04-09 44 1011106 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE PER SHPERBLIM MESUESISH PER ZYREN ARSIMORE MALLAKASTER
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 217,353 2014-04-07 2014-04-07 13310110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 126,396 2014-04-07 2014-04-07 13510110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 444,000 2014-04-04 2014-04-04 9221110012014 Pensione per moshe madhore BASHKIA FIER 2111001 SHPERBLIM PER PENSION MARS 2014
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 190,905 2014-03-24 2014-03-25 10110110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 159,687 2014-03-24 2014-03-25 10010110092014 Pensione per moshe madhore Drejtoria Arsimore Fier 1011009 shperblim per dalje ne pension
  Komuna Dermenas (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 32,000 2014-03-21 2014-03-24 6124120012014 Pensione per moshe madhore K/Dermenas Fier 2412001 shperblim per dalje ne pension