Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 577,850,788.00 799 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E MENAXHIMIT TE BUR.NAT.MELAN Tirane 168,939 2014-12-12 2014-12-12 71410260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT PUNIME ME KOM MELAN akt marr 18.3.2010 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E PERD.PYJEVE DHE KULL.GJORICE Tirane 163,349 2014-12-12 2014-12-12 70810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT kosto lok punime Gjorice k 01.4.2010 sh min fin 02.12.14 sh mi mjed 10.12.2014 fat 25.10..11
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MENAXHIMI I BURIMEVE NATYRORE XIBER Tirane 437,112 2014-12-12 2014-12-12 70610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT punime xiber akt marrveshje 1.12.2008 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 17.4.2011 fat 2.6.09 fat 9.6.09
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,455 2014-12-11 2014-12-12 9210069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike telefon korrik,nentor 2014 regj 1048370
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA PERDORUESVE TE PYLLIT KALLMET Tirane 81,125 2014-12-12 2014-12-12 70110260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HYSI-2 F Tirane 391,836 2014-12-10 2014-12-11 281110130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut barna up 92 dt 29.07.13 vlers perf 30.08.13 fat 132 sr 089999241 dt 13.08.13 pv 13.08.13
  PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) "SSX" Tirane 2,000 2014-12-10 2014-12-11 8810059162014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1005916,Porti peshkimit Durres, TVSH ( rojet civile ) kontrate ne vazhdim dt 06.01.2014., urdh. pagese dt 04.12..2014 fat tatim. nr 259 dt 30.11..2014 seri 16799902
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) EDIL - AL - IT Tirane 13,005,181 2014-12-10 2014-12-11 13010051182014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1005118 AKU TVSH e IPA 2010,Mbeshtetje per infrastrukturen e AKU,Fat 55/1,S 18031305,dt 02.12..14,Urdher per pagese nr 1289 dt 09.12..14,Kontrate 2012/293/539,interimpayment certif.nr 10 dt 15.10.14,payment certificate schedule dt 15.09.14
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) ARTI / SARANDE Tirane 775,149 2014-12-11 2014-12-11 21810940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh punime fshati Xare kont 769/2 11.07.2013 sit.nr 3 fat 11 s85415262 urdher 09.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "KROI BARDHE" Tirane 582,217 2014-12-10 2014-12-11 62810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT shp per pyjet k 9.10.2014 fat 30.10.2014 s 001294 sh 15.7.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HYSI-2 F Tirane 339,600 2014-12-10 2014-12-11 281210130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut riparim mbulese holli up 92 dt 29.07.13 pv 30.08.13 fat 132 sr 08999241 dt 13.08.13 pv 13.08.13
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 756,000 2014-12-05 2014-12-11 58510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDISIT kosto lokale k 19.2.2014 sh 24.11.2014 lp 5.12.2014
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) A&M TEKSTIL Tirane 367,500 2014-12-05 2014-12-10 300100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 296 dt 17.11.2014,marreveshje dt 19.09.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ONES Tirane 370,000 2014-12-05 2014-12-10 324100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 321 dt 24.11.2014,marreveshje dt 19.09.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) "ASA" Tirane 345,000 2014-12-05 2014-12-10 322100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 319 dt 24.11.2014,marreveshje dt 07.08.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  PIU per projektin ¿Land Admnistration and Management¿ (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,308,277 2014-12-10 2014-12-10 12510149012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ZQRPP Kthim ne llogarine e Bankes Boterore,mbyllje projekti,kursi euro 142,sit perf janar-tetor 20141 lek
  PIU per projektin ¿Land Admnistration and Management¿ (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,905,997 2014-12-10 2014-12-10 12410149012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ZQRPP Kthim ne llogarine e Bankes Boterore,mbyllje projekti,kursi euro 142,sit perf janar-tetor 20141 lek
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ARISA - KONFEKSION Tirane 369,000 2014-12-05 2014-12-10 321100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 318 dt 24.11.2014,marreveshje dt 19.09.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) KONSERVA - VLORA Tirane 320,000 2014-12-05 2014-12-10 302100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 293 dt 17.11.2014,marreveshje dt 07.08.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BARDHO GROUP Tirane 400,000 2014-12-05 2014-12-10 328100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 304 dt 18.11.2014,marreveshje dt 19.09.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011