Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 160,752,266.00 1,090 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Federata Shqipetare e Ciklizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,850 2014-12-16 2014-12-17 5210112122014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Federata Ciklizmit telef m nentor 2014 klienti 110000015867
  Federata Shqipetare e Notit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,606 2014-12-16 2014-12-17 6410112082014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011208, FED E NOTIT sig shoq m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,680 2014-12-16 2014-12-17 9210112092014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011209,FED PESHENGRITJES sig sho m nento 2014
  Federata Shqipetare e Boksit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 37,508 2014-12-16 2014-12-17 9510112062014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011206 FED E BOKSIT sig shoq m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,223 2014-12-16 2014-12-17 9310112092014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011209,FED PESHENGRITJES tat page m nento 2014
  Federata Shqipetare e Mundjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,758 2014-12-17 2014-12-17 10010112142014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011214 FED MUNDJES sig shoq m nentor 2014
  Federata e Pingpong (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,655 2014-12-16 2014-12-17 3010112212014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Federata Pingpongut tat page m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Boksit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 117,350 2014-12-16 2014-12-17 8410112062014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011206 FED E BOKSIT tat ne burim
  Federata Shqipetare e Notit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,167 2014-12-16 2014-12-17 6510112082014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011208, FED E NOTIT tat page m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Gjimnastikes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,762 2014-12-16 2014-12-17 8810112102014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011210 Federata e Gjimnastikes sig shoq m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Boksit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,660 2014-12-15 2014-12-17 8910112062014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011206 FED E BOKSIT pagese telefoni ft 31.11.14, seri 718922542 klienti 310001727272
  Federata Shqipetare e Boksit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,677 2014-12-16 2014-12-17 9610112062014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011206 FED E BOKSIT tat paga m nentor 2014
  Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,125 2014-12-15 2014-12-16 12910112072014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011207, FED VOLEJBl pages arbitra bord 15.12.2014 ksmpion. 28.5.2014 vend 1 dt 25.5.14 urdh 15.12.20141
  Federata Shqipetare e Gjimnastikes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,240 2014-12-16 2014-12-16 8910112102014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011210 Federata e Gjimnastikes tat page m memtor 2014
  Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,326 2014-12-15 2014-12-16 12710112072014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011207, FED VOLEJBlpages arbitra bord 13.12.2014 ksmpion. 28.5.2014 vend 1 dt 25.5.14
  Federata Shqiptare Taekwendo Word (WTF) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-16 2014-12-16 2110112302014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011230 Fed Taekwondo tat p[ages sportist i mire urdh 11.12.2014 vend 9.12.2014 bord 12.12.2014
  Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,610 2014-12-15 2014-12-16 13210112072014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011207, FED VOLEJBl tat pages arbitra bord 15.12.2014 ksmpion. 28.5.2014 vend 1 dt 25.5.14 urdh 15.12.20141
  Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,500 2014-12-15 2014-12-16 13010112072014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011207, FED VOLEJBl tat pages arbitra bord 15.12.2014 ksmpion. 28.5.2014 vend 1 dt 25.5.14 urdh 15.12.20141
  Federata Shqiptare Tenisit RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 185,780 2014-12-16 2014-12-16 3101122820141 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Federata Shqiptare Tenisit rimb shp Kupa DADIs urdh 4.1.2014 pv 17.11.2014 bord15.12.2014rd 15.12.2014
  Federata Shqipetare e qitjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,228 2014-12-15 2014-12-16 5310112162014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011216 Fed Qitjes tat page m nentor 2014 p