Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 158,380,188.00 333 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 3,600,491 2014-11-26 2014-11-27 31510280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 602 Prokuroria Pergjithshme bl,up 58/1 d 13/5/14,kon 2061/2 d 8/7/14,njapp 16/6/2014,fat 580767996 d 14/8/14 fh 10 d 14/8/14
  Avokati i Shtetit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 22,632 2014-11-27 2014-11-27 33610140582014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Avokatura e Shtetit blerje UPS up nr 47 dt 10.10.2014 fto dt 31.10.2014 pv dt 03.11.2014 fat nr 8069267 dt 04.11.2014 fh nr 28 dt 04.11.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBITAL - CANON Tirane 9,435,600 2014-11-27 2014-11-27 56910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje IT UP nr 381 dt 18.07.2014 njof fit dt 18.09.2014 kont nr 381/6 dt 10.10.2014,pv kolaudimi dt 18.11.2014 fat nr 822 dt 18.11.2014 sr 18267147
  Galeria Kombetare e arteve (3535) FASTECH Tirane 11,880 2014-11-27 2014-11-27 18310120212014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012021 GALERIA bLERJE PAISJE ELEKTRONIKE up 267 DT.24.06.14 PREV.267/1 DT.24.06.14 NJ.FITUESI 26.06.14 NR.267/3 FT.743 DT.30.06.14 SERI 14278489 KONT.267/4 DT.26.06.14 FH 11/1 DT.30.06.14
  Qendra Ekonomike Kultures (3737) TODI VIDHAJ Vlore 107,799 2014-11-27 2014-11-27 11321460152014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BLERJE LAPTOP KULTURA 2146015 FAT 613 DT 06.11.2014
  Komuna Shengjin (2020) SHPRESA - AL Lezhe 183,600 2014-11-24 2014-11-26 18125720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOM SHENGJIN PAG FAT NR 2907 DT 07.11.2014
  Bashkia Koplik (3323) MIRJAN NIÇO (L32002002V) M.Madhe 92,400 2014-11-26 2014-11-26 22021300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.69,ser.17513283,dt.21.11.2014)
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) FASTECH Tirane 394,800 2014-11-24 2014-11-25 34710940182014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1094018, AGJ.KOMB TURIZMIT, pagese blerje pajisje kompjuteri,up nr 52 dt 08.07.2014,pv njof fit 31.07.2014,fat nr 8654 dt 04.08.2014 sr 16153610 fh nr 75 dt 04.08.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 4,337,400 2014-11-24 2014-11-25 67510040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 MZHETS pajisje,urdher nr 30 dt 06.06.2014,autorizim per lidhje kontrate nr 30/5 dt 03.09.2014,njoftim fit dt 18.08.2014,kontrtae nr 668/1 dt 18.09.2014,fat nr 360 d t27.10.2014,seri 17897960,fh nr 22 dt 27.10.2014,akt marrje ne dorezim
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) BLEDI BILALI Shkoder 468,000 2014-11-21 2014-11-21 20327690012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOMUNA RRETHINA FATURA 16725220 DT. 11.11.2014 DT. 31.10.2014
  Prefektura e qarkut Vlore (3737) TODI VIDHAJ Vlore 459,180 2014-11-21 2014-11-21 24110160742014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016074 PREFEKTURA BLERJE FOTOKOPJE ,KOMPJUTERA
  Komuna Fshat Ballsh (0924) FASTECH Mallakaster 466,800 2014-11-20 2014-11-20 237 2635001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri PAGESE NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER PER FASTECH
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SINTEZA CO Tirane 28,668 2014-11-19 2014-11-20 92010100392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft bl bateri serveri up dt 27.10.2014, nj fit dt 5.11.2014, seri 13681726 dt 5.11.2014
  Bashkia Peshkopi (0606) YLBER CANI Diber 199,200 2014-11-18 2014-11-19 38321060012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BASHKI PESHKOPI LIK FAT NR99DT 1.09.14
  Komuna Funar (0808) SITEL-ALBANIA Elbasan 39,600 2014-11-19 2014-11-19 19323820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri blerje cel Komuna Funar
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) FRAL-2000 Tirane 186,000 2014-11-19 2014-11-19 18010280312014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231, Prok per krime te Renda ,BLRJE,UP 2275 D 11/11/14,NJF 12/11/14,FAT 418 D 17/11/14 S 17867930,FH 34 D 17/11/14
  Komuna Kutalli (0202) AQIF MARRA Berat 129,000 2014-11-17 2014-11-18 23323030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Komuna Kutalli per Aqif marra blerje kompjutr 2303001
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 336,000 2014-11-17 2014-11-18 23310880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Agjen per mbesh e shoq civile ,laptop,up 17 d 2/9/14,pv 2/9/14,fat 5087 d 12/9/14 s 15036719,fh 7 d 19/9/14
  Dogana Vlore (3737) PC STORE Vlore 117,600 2014-11-17 2014-11-18 13610100872014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOMPJUTERA DOGANA 1010087 FAT 3092 DT 10.11.2014
  Komuna Libofsh (0909) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Fier 68,040 2014-11-17 2014-11-17 25024110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOMPJUTER KOMUNA LIBOFSHE