Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 5,228,173 2014-12-12 2014-12-12 43410160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGESE PER JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 58,593 2014-12-12 2014-12-12 32510160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE PER MUAJIN MARS DERI DHJETOR 2013 SIPAS BORDEROS
  Spitali Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 14,600,707 2014-12-09 2014-12-09 270 10130152014 Shtese page per pune jashte orarit Spitali paga neto nentor 2014
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 55,496,438 2014-12-09 2014-12-09 33310110992014 Shtese page per pune jashte orarit paga Filip Qosja 0279931495 Universiteti El
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 910,131 2014-12-09 2014-12-09 45310111292014 Shtese page per pune jashte orarit 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,223,094 2014-12-04 2014-12-05 5231011006 2014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 PAGA NETO MELAN NENTOR 2014
  Reparti i NSH Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 650,185 2014-12-05 2014-12-05 25010160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Reparti i NSH Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 37,549 2014-12-05 2014-12-05 24910160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Reparti i NSH Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 351,685 2014-12-05 2014-12-05 25110160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Prokuroria e rrethit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 44,280 2014-12-05 2014-12-05 19310280222014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA O.J.O. PROKURORIA PERMET
  Zyra Arsimore Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE E GREQISE Pogradec 14,635,429 2014-12-05 2014-12-05 48310111172014 Shtese page per pune jashte orarit 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC LIK PAGA NENTOR 2014 LIST PAGE NR PUN = 264+47+8
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 165,286 2014-12-03 2014-12-04 44110110072014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA NENTOR SIPAS LISTPAGESES / DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  Sp. Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,746,161 2014-12-03 2014-12-03 24710130702014 Shtese page per pune jashte orarit 1812 spitali has sa lik paga nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 447,820 2014-12-02 2014-12-02 39210280082014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria 1028008 pagat nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 99,255 2014-12-02 2014-12-02 39410280082014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria 1028008 pagat nentor 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 23,987 2014-12-01 2014-12-02 49610111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 16,841 2014-12-01 2014-12-02 49210111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 984,774 2014-12-01 2014-12-02 48810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 180,925 2014-12-02 2014-12-02 22210280192014 Shtese page per pune jashte orarit 1028019 Prokuroria e RR.Gjyqsor LU, Sa xhirojme ne llogari per likujdim te pagave sipas listepageses se muajit Nentor 2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 47,217 2014-12-01 2014-12-02 17321410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGAT