Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 577,850,788.00 799 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) SWARCO MIZAR ALBANIA Tirane 678,391 2014-12-18 2014-12-19 11521011572014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU NJES MANXH PROJET BASHKIA TVSH NDERTIM QENDRE KONT KONT NE VAZHD 30.05.12 FAT 26 DT 30.09.13 SR 04317976
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) SWARCO MIZAR ALBANIA Tirane 9,505,180 2014-12-18 2014-12-19 11921011572014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU lik tvsh ndertim qenre kontrolli kont ne vazhd 30.05.12 fat 30 dt 31.10.13 sr 04317980
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALB SUPERVIZION - D.S. Tirane 75,000 2014-12-18 2014-12-19 280910130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut superv hidrozizolim kon 3034/1 dt 02.08.12 pv 05.11.13 fat 11 sr 080066412 dt 05.11.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,540,000 2014-12-18 2014-12-19 265810130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut blerje mirkromanipulator up 3114 dt 04.07.14 rap 3114/5 dt 25.07.14 njoft fit 3114/6 dt 25.07.14 kont 3114/7 dt 14.08.14 fat 6784 dt 30.09.14 sr 11532157 fh 38 dt 26.09.14 pv 25.09.14
  PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) EAGLE MOBILE Tirane 1,363 2014-12-19 2014-12-19 9110059162014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1005916,Porti peshkimit Durres, TVSH Eagle, nentor 2014,lik tvsh e klientit 470003194321 telf, 0672052084,kontrat ne vazhdim,Kod abonent ab 470003233522(A. Garuli)FAT NR 123106259 DT 01.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,922 2014-12-17 2014-12-19 64410140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE telefon misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 1212613432 dt 01.11.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) BILBIL HARKA Tirane 40,806 2014-12-19 2014-12-19 34121011462014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet MBIKQ KONT SHTESE 1870/1 DT 28.09.12 FAT 6 SR 04311306
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 9,976,080 2014-12-18 2014-12-19 51510130012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MSH sistem menaxh.staf Up.170 dt.24.04.2014 njft. 3313/14 dt. 22.07.2014 sisitem menaxhimi i stafit autorzim lidhje kontr.3313/15 dt. 01.08.2014 kontr.3313/16 dt. 06.08.2014 fat.807697886 dt. 11.12.2014 fh. 24 dt. 11.12.2014 pvmd dt.
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,400 2014-12-18 2014-12-19 9310069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU -PMUi Bankes Islamike telefon nentor 2014 abon 110086415
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) H.L.GROUP Tirane 9,740 2014-12-17 2014-12-19 64310140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim automjetesh misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 1695 dt 24.11.2014 sr 18312653
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) EUROTEOREMA PEQIN Tirane 1,005,745 2014-12-19 2014-12-19 13921011572014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU lik TVSH KONT NE VAZHD 08.04.10 FAT 309 DT 02.07.11 SR 71587847
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,344,284 2014-12-19 2014-12-19 12221011572014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU lik INTER 3G KONT NE VAZHD 1458 DT 08.05.13 FAT 90305839 DT 31.08.14
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) SWARCO MIZAR ALBANIA Tirane 259,854 2014-12-18 2014-12-19 11621011572014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU NJES MANXH PROJET BASHKIA TVSH NDERTIM QENDRE KONT KONT NE VAZHD 30.05.12 FAT 27 DT 16.10.13
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 79,818 2014-12-17 2014-12-18 8910069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji nentor 2014
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) KEMINET Tirane 8,150 2014-12-16 2014-12-18 8710069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike kosto sherb interneti fat 27.11.2014
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) SERVETE AGIA Tirane 442,400 2014-12-16 2014-12-18 35710041312014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi ekonomise kreative,urdher nr 332 dt 09.12.2014,marreveshje nr 400/1 dt 10.10.2014,raport vleresimi nr 400/3dt 08.12.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 156,838 2014-12-16 2014-12-18 29410940162014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT AKPT kosto lokale tatim ne burim shp konsulence
  Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 109,302 2014-12-16 2014-12-18 48610780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Page A. Cekaj f.b financim nentor 2014urdher 142 dt.28.10.14 bordero nentor 2014 autorizim 15.12.2014 kont.nr prot.664/2 dt.01.10.2014
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ZEF GJINI Tirane 500,000 2014-12-16 2014-12-18 35410041312014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi ekonomise kreative,urdher nr 334 dt 09.12.2014,marreveshje nr 285/1 dt 04.08.2014,raport vleresimi nr 285 dt 08.12.2014
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) MIMOZA KAMBERI Tirane 500,000 2014-12-16 2014-12-18 35710041312014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi ekonomise kreative,urdher nr 338 dt 09.12.2014,marreveshje nr 368/1 dt 10.10.2014,raport vleresimi nr 368/3dt 08.12.2014