Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Komuna Lazarat (1111) All All 22,330,495.00 95 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 517,541 2014-04-03 2014-04-04 2824490012014 Shtese page per funksionin 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat MARS 2014
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 155,400 2014-04-03 2014-04-04 2924490012014 Paga baze 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat MARS 2014
  Komuna Lazarat (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 8,415 2014-04-03 2014-04-04 3124490012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2449001 KOMUNA LAZARAT TATIM NE BURIM KESHILLTARET
  Komuna Lazarat (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 8,415 2014-03-03 2014-03-05 2324490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese tatim ne burim
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,028 2014-03-03 2014-03-04 2224490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 02-2014
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 762,941 2014-03-03 2014-03-04 2024490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 02-2014
  Komuna Lazarat (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 704,600 2014-02-28 2014-03-03 1924490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese ndihma dhe paaftesia 02/2014
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 672,941 2014-02-06 2014-02-07 1124490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 01-2014
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,028 2014-02-06 2014-02-07 1324490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 01-2014
  Komuna Lazarat (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 8,415 2014-02-06 2014-02-07 1424490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese tatim ne burim
  Komuna Lazarat (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,686 2014-01-30 2014-01-31 1024490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese fat 268 +275 nr ser 08744404/08744411
  Komuna Lazarat (1111) SIN-TEL Gjirokaster 2,528 2014-01-30 2014-01-31 924490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese fat 908474/908409/00099495
  Komuna Lazarat (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,859,170 2014-01-24 2014-01-24 824490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese ndihma dhe paaftesia 10+11+2013
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 581,050 2014-01-08 2014-01-10 124490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 12-2013
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 40,456 2014-01-08 2014-01-10 224490012014 Unspecified 2449001 KOMUNA LAZARAT pagese pagat 12-2013