Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) All All 6,034,766.00 95 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 7,786 2014-02-14 2014-02-17 1710100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES FAT 717031023/717074448 DT 31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 16,329 2014-02-11 2014-02-12 1610100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES KONTRAT L45124 NR KLIENTI 010030045124 MUAJI 01-2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,616 2014-02-04 2014-02-05 1410100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES fat 31.01.2014 nr ser 11516507
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 88,902 2014-02-03 2014-02-03 1110100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 50,093 2014-02-03 2014-02-03 1210100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 64,479 2014-02-03 2014-02-03 1010100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 46,272 2014-02-03 2014-02-03 1310100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 14,178 2014-01-21 2014-01-22 910100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES KONTRAT L45124 NR KLIENTI 010030045124
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 8,244 2014-01-21 2014-01-22 810100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES FAT 716824915/716868656 DT 31.12.2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 690 2013-12-31 2014-01-14 510100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges posta fat 08744143 dt 31.12.2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 7,100 2014-01-13 2014-01-14 610100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges dieta
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 48,567 2014-01-08 2014-01-08 110100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 73,320 2014-01-08 2014-01-08 210100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 44,327 2014-01-08 2014-01-08 310100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 45,802 2014-01-08 2014-01-08 410100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013