Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) All All 6,034,766.00 95 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 7,786 2014-02-14 2014-02-17 1710100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES FAT 717031023/717074448 DT 31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 16,329 2014-02-11 2014-02-12 1610100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES KONTRAT L45124 NR KLIENTI 010030045124 MUAJI 01-2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,616 2014-02-04 2014-02-05 1410100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES fat 31.01.2014 nr ser 11516507
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 88,902 2014-02-03 2014-02-03 1110100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 50,093 2014-02-03 2014-02-03 1210100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 64,479 2014-02-03 2014-02-03 1010100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 46,272 2014-02-03 2014-02-03 1310100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges pagat 1-31.01.2014
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 14,178 2014-01-21 2014-01-22 910100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES KONTRAT L45124 NR KLIENTI 010030045124
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 8,244 2014-01-21 2014-01-22 810100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGES FAT 716824915/716868656 DT 31.12.2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 690 2013-12-31 2014-01-14 510100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges posta fat 08744143 dt 31.12.2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 7,100 2014-01-13 2014-01-14 610100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAges dieta
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 48,567 2014-01-08 2014-01-08 110100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 73,320 2014-01-08 2014-01-08 210100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 44,327 2014-01-08 2014-01-08 310100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 45,802 2014-01-08 2014-01-08 410100112014 Unspecified 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PAGAT DHJETOR 2013