Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 119,664,403.00 77 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 30,832 2019-05-30 2019-06-05 195721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 bashkia Tirane Kolaudim Ndertim i kembeve Ura menik mbi lumin Erzen Shkresa 15893/1 dt 26.04.19 fat 68985406 dt 11.04.19 kont 11874/2 dt 25.04.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,480,320 2019-05-31 2019-06-05 196121010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Oponence teknike 60% blloku Fabrika Qelqit-K.Pezes-B.Alla J.Panajoti shk.8064 18.02.2019 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 kaont 14328/122 11.06.18
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 360,000 2019-05-27 2019-05-31 184121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim urban blloku pallateve Selite rrgH.Pepa-I.Sheperi-V.Xhuvani-L.MAsh NJA 5 shk.16018/1 23.04.2019 kont 24599/6 29.08.16 fat.68985417 11.04.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 11,569 2019-05-27 2019-05-30 183421010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane PAgese kolaudim obj Rikostruksion i rrg Dalip Topi shk.15892/1 23.04.19 kont kol 2312/1 16.01.18 fat.68985404 11.04.2019 PV 18.12.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 47,917 2019-05-27 2019-05-30 184221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje blloku pallateve Selite NJA 5 shk.16019/1 23.04.19 PV kol 15.02.18 kont 29.08.16 UP 34952 27.09.17 PV 28.09.17 rap permb 34952/3 28.09.17kont.34952/5 09.10..17 fat.68985418 11.04.18
  Bashkia Durres (0707) A & E ENGINEERING SH.P.K Durres 925,200 2019-05-27 2019-05-28 51621070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore MBIKQYRJE PUNIMESH ,KONTR. 15943 DT 11.9.17 LIK FAT 364 DT 7.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 53,458 2019-05-24 2019-05-27 13010900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, Likuidim, Kthim i te TR op. ekonomik, sipas Urdh. Brendshem Nr. 100, dt 08.04.2019, vendim KPP nr. 170/2019, dt 26.03.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,023,980 2019-05-15 2019-05-20 160621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj Ndertim i shkolles 9-vjecare"Kosova " shk.2013 15.01.19 kont 18237/12 20.06.17 sit mbikq 26.09.18 fat.61745878 17.12.18 PV kol 22.10.18
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 76,882 2019-04-24 2019-04-25 9610900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 64 dt 5.03.2019 , v kpp nr 95 dt 19.02.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 76,882 2019-04-24 2019-04-25 9610900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 64 dt 5.03.2019 , v kpp nr 95 dt 19.02.2019
  Bashkia Elbasan (0808) A & E ENGINEERING SH.P.K Elbasan 480,000 2019-04-10 2019-04-11 30821090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyrje objekti rikonstruksion asfaltim i rruges kraste e madhe, up 1960 dt 20.6.2012,pv 9.7.2012,vendim 1960/6 dt 20.7.2012,kontrate 22.8.2012,fature 14683525
  Bashkia Elbasan (0808) A & E ENGINEERING SH.P.K Elbasan 480,000 2019-04-10 2019-04-11 30821090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyrje objekti rikonstruksion asfaltim i rruges kraste e madhe, up 1960 dt 20.6.2012,pv 9.7.2012,vendim 1960/6 dt 20.7.2012,kontrate 22.8.2012,fature 14683525
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 480,000 2019-03-22 2019-03-28 86821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Rikons Shk. Dora Distria Shkresa 36189/1 dt 23.10.18 sit 22.06.18 Kont 27501/14 dt 30.08.17 fat 61745946 dt 01.10.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,897,670 2019-03-21 2019-03-25 3310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA/SH-6 dt 20.03.2018, seri 61745879 dt 19.12.2018 supervizion nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,420,426 2019-03-13 2019-03-18 1910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion kontr GOA 2018/sh -6 dt b20.03.2018, seri 61745873 dt 11.12.2018, superv nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 180,000 2018-12-28 2019-01-09 27610560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft kolaudimi proj seri 61745881 dt 20.12.2018, kontr GOA 2018/SH-26 dt 16.11.2018, kolaud dt 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 72,000 2018-12-28 2019-01-09 28710560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft supervizion kontr nr GOA/SH-32 dt 06.12.2018, seri 60711817 dt 21.12.2018, kol dt 13.12.2018