Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All NELSA All 21,081,835.00 69 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 20,000 2014-06-25 2014-06-26 27121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 199,600 2014-06-25 2014-06-26 27021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 108,000 2014-06-25 2014-06-26 27221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mish Vici.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Drejtoria e Çerdheve dhe Kopshteve (3333) NELSA Shkoder 357,600 2014-06-25 2014-06-25 4921410312014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat drej cerdheve likuj fat nr 88605338/9 dt 30.05.2014
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 82,320 2014-05-26 2014-05-29 20521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje mish vici Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 50,000 2014-05-26 2014-05-29 20421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje qumeshti & nenprod. e tij Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.410 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 30,000 2014-05-26 2014-05-29 20621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje mish vici Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 162,779 2014-05-26 2014-05-29 20321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje qumeshti & nenprod. e tij Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.410 Prot. Dt.21.03.2014.
  Drejtoria e Çerdheve dhe Kopshteve (3333) NELSA Shkoder 379,834 2014-05-23 2014-05-26 3921410312014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141031 drej cerdheve ft 88605332 dt 02.05.2014, ft 88605335/6 dt 05.05.2014